“Укрзалізниця” пустила поїзд унікальною вузькоколійкою: розклад рейсу

1482

“Укрзалізниця” запустила рейс приміського поїзда унікальною вузькою колією, яка з’єднує Вінницьку і Кіровоградську область. Це найдовша така колія в Європі. Поїзд проїжджає 78 км за маршрутом Гайворон – Рудниця. Курсування почалося з 14 жовтня і тепер буде щоденним.

Ширина колії на маршруті становить усього 750 мм замість звичайних для України 1520 мм. Про це повідомила пресслужба “Укрзалізниці” в Facebook, – пише Оbozrevatel.

Розклад поїзда № 6273 Гайворон – Рудниця:

  • зі станції Рудниця: відправлення щодня о 04:05, прибуття в Гайворон – о 07:51, час у дорозі – 3 години 46 хвилин;
  • зі станції Гайворон: відправлення щодня о 17:20, прибуття в Рудницю – о 21:03, час у дорозі – 3 години 43 хвилини.

Поїзд робить зупинки на станціях: Передбужжя, Жданов, Лугова, Осіївка, Устя, Киріївка, Бершадь, Яланець-1, Яланець-2, П’ятківка, Дохно, Куренівка, Щербакове та Нефар. Локомотивом поїзда є тепловоз ТУ2-071, таких в Україні залишилося всього 15.

Поїзд Гайворон – Рудниця

Відрізок Гайворон – Рудниця є частиною вузькоколійки Рудниця – Голованівськ. Її загальна протяжність становить 130 км. Вузькоколійку побудували ще на початку 20-го століття. Вона визнана найдовшою в Європі.

Раніше вона тягнулася до Підгородної, але в 2001 році ту частину колій розібрали. Справа в тому, що в 1980-х роках збудували альтернативний маршрут із широкою колією від Гайворона до Підгородної.

Тепловоз ТУ2-071

На початку 20-го століття такі залізні дороги на території України використовувалися здебільшого для вантажних перевезень. Або їх будували як тимчасові колії, а потім розбирали. У підсумку в 2000-му в Україні залишилося тільки п’ять ділянок з вузькою колією:

  • “Карпатський трамвай” (Вигода – Сеничев);
  • “Поліський трамвай” (Антонівка – Зарічне);
  • Боржавська вузькоколійка (Виноградово – Хмільник – Іршава);
  • Колочавська вузькоколійка (село-музей у Колочаві)
  • Гайворонська вузькоколійка (Рудниця – Голованівськ).

Як відомо, в 60% країн світу стандартна колія залізниці має ширину 1435 мм. Ці колії не настільки вузькі, як ті, що будувалися в Україні на початку 20-го століття. Широка колія, крім пострадянських країн, функціонує у Фінляндії та Монголії.

Залізниці з широкою колією почали будувати за часів Російської імперії, а продовжили при СРСР. Різниця в розмірі порівняно з європейськими залізницями мала убезпечити країну – в разі вторгнення ворожі потяги не змогли б проїхати далі кордону.

Зараз це лише заважає міжнародному залізничному сполученню. Потяги, які курсують між Україною та Європою, змушені міняти візок на кордоні, що забирає час.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини