Чекали 8 років: Україна та ЄС підписали договір про “відкрите небо”

909

Україна та Європейський Союз підписали угоду про “відкрите небо”, про яку домовилися ще у 2013 році. Передбачається, що це призведе до появи в нашій країні нових лоукостерів, зниження цін на авіаквитки загалом, а також розвитку туризму.

Угоду підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, свідчить онлайн-трансляція саміту на сторінці Офісу президента у Facebook, – пише Оbozrevatel.

Тепер:

  • будь-яка країна ЄС зможе призначати своїх перевізників для виконання рейсів в Україну;
  • європейські перевізники отримають право літати на внутрішніх українських рейсах.

Тепер угоду потрібно ратифікувати – в Україні, в Єврокомісії та в кожній країні Євросоюзу окремо. Поки цей процес триватиме, авіаційна угода ЄС з Україною застосовуватиметься в тимчасовому статусі.

“Відкрите небо” – це спільний авіаційний простір. У ньому встановлюються загальні правила безпеки авіаперевезень. У зону “відкритого неба” при цьому входять не тільки країни ЄС, але й партнери – треті країни.

Переговори про “відкрите небо” між Україною та ЄС успішно завершилися ще в 2013 році. Але підписати саму угоду сторони не могли. Причиною був невизначений статус аеропорту Гібралтару. За нього сперечалися Великобританія та Іспанія. Цей юридичний колапс розв’язався після виходу Британії з ЄС.

У червні 2021 року Рада Європейського Союзу надала згоду на підписання угоди про Спільний авіаційний простір з Україною. Згоду на “відкрите небо” з ЄС також підтримали Вірменія, Туніс і Катар.

Навіщо Україні “відкрите небо”?

Угода про спільний авіаційний простір, по суті, відкриє український ринок авіаперевезень. На думку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, від цього виграють і українські пасажири, і авіакомпанії. Це створить нові можливості для авіаційної галузі і більше вибору для подорожей.

“Угода дозволить… отримати дешевші квитки та розширити географію подорожей. Її підписання стане ще одним кроком до входження України до єдиного європейського простору”, – також зазначав у себе в Twitter президент України Володимир Зеленський.

Крім того, як прогнозували авіаційні експерти, “відкрите небо” зменшить вартість авіаквитків в Україні. Це може статися через допуск додаткових перевізників на тих напрямках, де наразі є монопольне право перельотів у одній або двох фірм.

Доступ перевізників до маршрутів, зі свого боку, сильно спроститься через нову процедуру реєстрації рейсів. Як пояснював експерт Богдан Долінце, узгодження з авіаційними органами в кожній країні будуть не потрібні: “Досить отримати дозвіл у аеропорту, отримати слоти вильоту та прильоту”.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини