Тисячу за вакцинацію назвали “єПідтримка”: на неї дозволять купити книги та сходити до спортзалу

953

В Україні з 19 грудня стартує програма “єПідтримка”. За участь у вакцинації громадяни, як обіцяв президент Володимир Зеленський, отримають 1 тис. грн. Їх можна буде витратити на придбання абонемента до спортзалу, квитка до кінотеатру або книг.

Про те, як отримати кошти, чи будуть комісії та до якого терміну треба їх витратити – пише OBOZREVATEL.

На що можна витратити “тисячу від Зеленського”?

За кошти, отримані від держави, українці зможуть:

  • придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб;
  • сходити у кінотеатр, театр, музей, концертний зал;
  • купити квитки для подорожей Україною (авіа- та залізничні рейси);
  • купити книги.

“Ми провели зустрічі з представниками сфери культури, Інституту книги, Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, інших інституцій, проаналізували втрати від карантину в книговиданні, за результатами вирішили, що витратити 1 тис. грн на придбання книг можна буде з початку програми “єПідтримка”, – написала у своєму Facebook міністерка економіки Юлія Свириденко.

Як отримати і коли потрібно витратити?

Як пояснила заступниця міністра економіки України Ірина Новікова, для отримання коштів потрібно:

  • у Дії перейти до послуги “єПідтримка”;
  • пройти перевірку на відповідність встановленим критеріям;
  • відкрити в онлайн-банку віртуальний рахунок та отримати гроші.

На те, щоб витратити гроші, українці мають до 4 місяців. “У разі невикористання, суму буде повернено державі”, – додала заступниця міністра.

Чи будуть комісії?

Жодних комісій за обслуговування віртуальних карток не буде. У Мінцифрі також зазначили, що фінансові операції з віртуальними картами будуть цілком безпечними. Справа в тому, що вони проходитимуть через банки-партнери, які мають надійні системи захисту платежів.

Звідки візьмуть гроші?

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що виплати по тисячі гривень для вакцинованих українці профінансують самі. Кошти візьмуть із фонду підтримки підприємництва, що постраждав від коронавірусу.

“Це буде фонд підтримки підприємництва, який постраждав від коронавірусу – тобто загальний фонд бюджету. Так, це наші з вами кошти“, – сказав Шмигаль. Прем’єр запевнив, що усі вакциновані громадяни зможуть скористатися програмою.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини