Для українців подорожчало користування послугами Google – інші компанії також можуть підвищити ціни

607
фото: Depositphotos

Google оголосив про підвищення вартості користування своїми сервісами в Україні. Це пов’язано з нещодавно підписаним президентом Володимиром Зеленським законом “про податок на Google та Facebook”. За словами експертів, це може призвести до підвищення цін на послуги й іншими компаніями, адже вони багато в чому орієнтуються саме на Google. Втім, до суттєвого відтоку клієнтів техгіганта це не призведе.

Повідомлення про подорожчання Google розіслав своїм українським користувачам у відповідному листі, повідомляє AIN.UA. За ним, компанія починає стягувати додатково 20% ПДВ від своїх сервісів, – пише Оbozrevatel.

При цьому там наголошують: це підвищення стосується послуг, які надаються лише фізособам. Для компаній та підприємців з бізнес-аккаунтами умови залишаються незмінними.

“На виконання законодавства в Україні Google починає стягнення 20% ПДВ з цифрових сервісів для індивідуальних користувачів та підприємців в Україні, які не зареєстровані як бізнеси. Якщо у Вас є бізнес-аккаунт, це означає, що ви використовуєте його в комерційних цілях від імені зареєстрованого юрособи […] у такому разі від вас не потрібні додаткові дії, – йдеться в листі компанії.

Google оголосив про підвищення вартості користування своїми сервісами в Україні

Через Google підняти ціни можуть й інші компанії

Приклад Google можуть наслідувати й інші компанії. Про це у коментарі OBOZREVATEL розповів CEO агенції інтернет-маркетингу Webpromo Юрій Копишинський.

“Політика Google у цьому питанні досить жорстка. Немає адаптації до ринку, економічної ситуації. І це може дати поштовх нездоровій тенденції різкого підвищення цін іншими сервісами, які можуть орієнтуватися на світового гіганта”, – зазначив він.

При цьому Копишинський висловив переконання, що після того, як Google фактично зобов’язав платити податки замість себе український бізнес, той не припинить співпрацювати з ним. Причина проста – відсутність адекватної альтернативи.

“Навряд чи ми побачимо суттєвий відтік бізнесу в цьому каналі. Просто тому, що немає альтернативи”, – зауважив експерт.

Про “податок на Google та Facebook”

Наприкінці червня Володимир Зеленський підписав закон про запровадження податку на додану вартість для іноземних компаній, які надають електронні послуги в Україні. Серед них:

  • Google;
  • Facebook;
  • Viber та ін.

Метою цього є збільшення доходів до державного бюджету від ПДВ. Так, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, мають реєструватись платниками податку на додану вартість за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс.

Втім, робити це вони зобов’язані лише за умови перевищення загальної суми від здійснення відповідних операцій встановленого порогу. Ним є 1 млн грн на рік.

Проте обов’язкова сплата ПДВ не є всеосяжною. За законом, від неї звільняються:

  • операції з постачання послуг з дистанційного навчання через інтернет – якщо ця мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем та слухачем;
  • операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини