У вівторок, 20 серпня, у Верховній Раді відбулося голосування за законопроєкт щодо заборони в Україні діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою. Йдеться, зокрема, й про заборону Московського патріархату.
Так, депутати підтримали законопроєкт у другому читанні. Що про це відомо, передає 24 Канал.
Голосування за заборону УПЦ МП
На пленарному засіданні 20 серпня Верховна Рада України розглянула зміни до закону “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”. Так, парламент підтримав заборону релігійних організацій, пов’язаних з РПЦ. Цей законопроєкт дає підґрунтя до ліквідації УПЦ МП в Україні.
Повідомляється, що за це в другому читанні виступили 265 депутатів. Проти виступили 29 депутатів, а 4 парламентарі утрималися від голосування.
По фракціях голосували так:
- СН – 173;
- ЄС – 25;
- “Батьківщина” – 17;
- “Платформа за життя та мир” – 1;
- “За майбутнє” – 9;
- “Голос” – 18;
- “Довіра” – 11;
- “Відновлення України” – 0;
- позафракційні – 11.
З фракції “Слуга народу” 4 нардепи виступили проти, троє утримались. У “Платформі за життя та мир” 17 було проти. У “Відновленні України” семеро нардепів виступили проти, один утримався. Також один голос проти дали позафракційні парламентарі.
“Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. Але окрім одного пункту – згідно з ним, громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ”, – додав нардеп Ярослав Железняк.
Як протидіяти діяльності організацій, пов’язаних з Росією
Громадська ініціатива “Голка” розповіли, як можна зупинити діяльність релігійних організацій, пов’язаних з Росією.
Тепер і ЗМІ, і громадські організації зможуть звертатися до Держслужби з етнополітики та свободи совісті, аби ініціювати перевірку. Свої звернення можуть подавати органи держвлади та місцевого самоврядування, – зазначили у “Голці”.
У випадку, коли релігійна організація вирішить проігнорувати припис, Держслужба звернеться до суду.