Окупанти затримали гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова: його вивезли в невідомому напрямку

421

У п’ятницю, 30 вересня, близько 16:00 генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова дорогою від ЗАЕС до Енергодара затримав російський патруль. Його силоміць схопили та із зав’язаними очима відвезли в невідомому напрямку.

Про це йдеться у заяві президента ДП “НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна. Він закликав російських окупантів негайно звільнити Ігоря Мурашова з полону, а МАГАТЕ – посприяти цьому, – пише Оbozrevatel.

“У п’ятницю, 30 вересня 2022 року, близько 16:00 генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов був затриманий рашистським патрулем дорогою від станції до Енергодара. Автівку зупинили, його самого силоміць затримали та із зав’язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі”, – повідомив Петро Котін.

Він наголосив, що генеральний директор ЗАЕС є ліцензованою особою і несе головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку Запорізької АЕС. Тому його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції.

“Вимагаю від російських військових, які контролюють Запорізьку АЕС, співробітників “Росатому”, які також незаконно перебувають на нашому ядерному об’єкті, припинити акти ядерного тероризму стосовно керівництва та персоналу ЗАЕС, негайно звільнити керівника станції та повернути його до виконання службових обов’язків. АЕС”, – звернувся Котін до окупантів російською мовою.

“Окремо звертаюсь до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, керівника ВАО АЕС Тома Мітчелла із закликом вжити всіх можливих заходів для термінового звільнення Ігоря Мурашова із полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов’язків”, – заявив президент ДП “НАЕК “Енергоатом”.

Як відомо, у березні російські війська захопили найбільшу в Європі Запорізьку атомну електростанцію. З того часу Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів, щоб примусити Росію звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль нашої держави заради безпеки всього світу.

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна вже кілька разів була за крок від аварії на ЗАЕС через дії російський військових, які захопили її, біля цивільних ядерних об’єктів. У цій ситуації країни світу мають припинити випробовувати долю та стійкість українських ядерних технологій до збройної агресії РФ.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини