“В Оленівці був жах, це концтабір”: Михайло Діанов розповів, як вижив у російському полоні (відео)

1606

Морський піхотинець Михайло Діанов розповів про те, як вижив у російському полоні. Українського захисника утримували в колонії в Оленівці на окупованій території Донеччини, яка була для нього справжнім концтабором.

Про це морпіх розповів в інтерв’ю ТСН. До звільнення з полону з колонії Діанова вивозили лише раз – щоб зняти апарат зовнішньої фіксації, з яким українці бачили його на фото з “Азовсталі”, – пише Оbozrevatel

“В Оленівці жах був, це концтабір”, – поділився боєць.

“Мені апарат знімали плоскогубцями, без наркозу, “ти ж морпіх, давай, терпи”, один тримав за плече, а другий знімав мені апарат. Терпів, де я мав дітися. Рука була пошкоджена капітально, я гнив повністю”, – розповів Діанов.

''В Оленівці був жах, це концтабір'': Михайло Діанов розповів, як вижив у російському полоні. Відео

Окрім того, на обличчі захисника досі залишаються сліди від скотчу – його наліпили ще в Оленівці, а зняли, лише після обміну.

“Хлопці, Слава Україні! Огогогого. Був український прапор, хотів заплакати, але сліз не було”, – поділився військовий відчуттями у перші хвилини звільнення.

На запитання, як вижив, відповідає просто: “У мене не поцілили”.

Усе пережите не зламало силу духу українського морпіха. Він залишається життєрадісним і сам себе описує як “оптимістичний оптиміст”. Діанов мріє знову повернутися до гри на музичних інструментах, коли йому вилікують руку, в якій наразі не вистачає 4 см кістки, а також хоче відкрити власну майстерню з оброблення металу.

Захисника дивує те, що після полону він став відомим на всю Україну, тому має нову мрію – спокійно пройтися вулицями Києва, “аби мене ніхто не чіпав, зайти в магазин і купити не дуже потрібну мені річ, я збирав давно гроші, аби купити собі якусь дрібничку”.

Нагадаємо: раніше українців зворушило відео зустрічі морпіха Діанова з родиною. Його показала дочка військового Катерина Діанова в соцмережах. “Момент першої зустрічі з татом після довгої розлуки”, – підписала вона запис.

Михайло Діанов (позивний “Мішаня”) народився 1 травня 1980 року у Тернополі. Є старшим сержантом 36-го ОБрМП ЗСУ. Учасник оборони Маріуполя, кавалер ордена “За мужність” ІІІ ступеня (2022), почесний громадянин міста Тернополя (2022).

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини