Ляшку нагадали, що він обіцяв вакцинувати 70% населення України до кінця року: міністр відповів

892

У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) переконані, що за два останні місяці року в Україні реально вакцинувати проти коронавірусу 50% населення. Саме стільки нині не вистачає до амбітного плану, який свого часу озвучив очільник відомства Віктор Ляшко.

Нагадаємо: ще на посаді головного санлікаря він говорив, що до кінця 2021 року в країні мають повністю імунізувати 70% дорослих жителів. В нещодавньому інтерв’ю “Українській правді” міністр заявив, що це все ще в силі, – пише Оbozrevatel.

Зауважимо, що нині повний курс вакцинації пройшли майже 7 мільйонів громадян, а це становить приблизно 18,5% жителів за електронним переписом населення.

На запитання, як же у МОЗ збираються зробити по обидва щеплення ще понад 50% українців до кінця року, Ляшко наголосив: нині країна вийшла на новий рівень вакцинації, б’є рекорди за кількістю добових щепленнями, тож все можливо.

“22 жовтня ми мали п’ятий день поспіль добовий рекорд за кількістю щеплень. Ми зробили 289 тисяч за добу – колись же стільки робили за місяць. Якщо навіть математично помножити 250 тисяч щеплень на 70 днів, якщо ця тенденція збережеться, то буде відповідь на ваше запитання”, – висловив переконання міністр.

Очільник МОЗ погодився, що темпи вакцинації великою мірою залежать від бажання самих українців імунізуватися. Водночас додав, що фахівцям потрібно зробити умови, щоб кількість охочих була така або більша.

Кількість жителів областей України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19

“Система охорони здоров’я спроможна. І ми ж розуміємо, що впливає на це велика кількість факторів. Мені прислали відео, яке було записане біля одного з центрів вакцинації у Чернігівській області… Люди розказували, що першіння в горлі та втрата смаку – це не COVID-19, а діоксид азоту, які розпилюють оті, хто літають зверху над містом. Відмовляли людей, загалом”, – дав відповідь Ляшко на запитання журналіста, чи вважає він, що реалістично до 31 грудня вакцинувати 70% населення.

За даними МОЗ, упродовж 25 жовтня в Україні зробили 254 920 щеплень проти COVID-19:

  • перша доза – 185 786;
  • друга дозою – 69 134.

Від початку кампанії з вакцинації одну дозу вакцини отримали 9 151 478 осіб, повний курс імунізації (обома дозами) пройшли 7 058 802 українці. Фахівці стверджують, що 94% хворих на коронавірус, які були госпіталізовані до лікарень за минулий тиждень, – невакциновані.

Статистика щодо COVID-19 і вакцинації

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини