“Я однозначно вакцинуватимуся. Вакцина не може нашкодити більше, ніж коронавірус” – Комаровський

1122
комаровський

Український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів, що хотів би зробити щеплення проти коронавірусу препаратом Pfizer/BioNTech, Moderna або Johnson & Johnson.

Український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський розповів в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону, що обов’язково вакцинуватиметься проти коронавірусу SARS-CoV-2.

“Чи буду я вакцинуватися? Однозначно. Звичайно”, – сказав Комаровський.

Гордон, зі свого боку, розповів, що поки не збирається, оскільки не довіряє вакцинам.

“Якщо вам не хочеться, якщо публічній людині не хочеться, нехай вона краще промовчить”, – відреагував Комаровський.

Він погодився із твердженнями журналіста, що вакцини проти коронавірусу виготовили в найкоротші терміни і їх вивчили поки не до кінця, і провів аналогію з автопромом.

“Уяви собі: ти побудував автомобіль. Ти покатався асфальтом – він нормально їздить. Але ти цей автомобіль на ринок не випускаєш. Чому? Тому що тобі треба перевірити, як він працює взимку, як він працює на різних видах палива, провести краш-тест – ти маєш це все закінчити. Тобто якщо тобі нікуди терміново їхати не треба, ти цей автомобіль спокійно доробляєш. Ти виготовив вакцину. У тебе є одне найголовніше питання: вона допомагає утворенню антитіл чи не допомагає? Це твоє найголовніше питання”, – сказав Комаровський.

Гордон уточнив, чи може нашкодити ця вакцина.

“Звичайно, таке питання є. А чи є у тебе запитання: чи не шкодить коронавірус? У тебе є таке запитання? Ні! У тебе ж немає сумнівів, що коронавірус шкодить. Чи може вакцина нашкодити більше, ніж коронавірус? Це вкрай малоймовірно, щоб вакцина могла нашкодити більше, ніж коронавірус. Жоден лікар навіть не може намалювати цей механізм”, – сказав доктор.

Комаровський розповів, що хотів би вакцинуватися препаратом від Pfizer/BioNTech, Moderna або Johnson & Johnson. За словами лікаря, поки що щеплюватися вакциною Covishield він не буде, оскільки перехворів на COVID-19 наприкінці листопада 2020 року.

“Тобто на шість місяців я точно захищений… Тому я почекаю нормальну вакцину”, – сказав він.

Комаровський розкритикував українську владу, що вона не надала громадянам повної інформації про вакцину Covishield.

“Ми слово Covishield усі дізналися два тижні тому. Це жах! З людьми треба розмовляти, передусім із лікарями. Мені не подобається, коли починають розповідати: “Ну це ж Індія…” Ну і що, що Індія? Це не проблема. Проблема одна: дайте матеріали щодо ефективності та безпечності. Якщо ВООЗ це сертифікувала, такі матеріали мають існувати”, – зазначив лікар.