Державіаслужба підтвердила виліт з України літаків, пов’язаних з Медведчуком до введення санкцій РНБО

1035

Чотири літаки, яким рішенням Ради національної безпеки і оборони від 19 лютого, було анулювано дозволи та плани на виконання польотів на території держави, вилетіли з України ще до оприлюднення санкцій.

Про це повідомили Радіо Свобода у Державній авіаційній службі України у відповідь на запит.

Відповідно до рішення РНБО, літакам із державними та реєстраційними знаками T7-GEM, T7-BRG, T7-ABC, T7-CIF, T7-GLT терміном на три роки заборонено видавати та анулювано вже наявні дозволи і плани на виконання польотів, йдеться у відповіді.

Про чотири з п’яти перелічених літаків відомо таке:

• повітряне судно T7-BRG – літак Гольфстрім G450, який офіційно належить підсанкційній компанії Gold Natural Group Limited. Відомо, що ним користувався депутат Тарас Козак, який є серед переліку осіб, щодо яких РНБО запровадила санкції. Козак вважає запровадження санкцій політичним рішенням, і оскаржує рішення РНБО у Верховному суді.

“T7-BRG здійснило виліт за межі України 29.01.2021 за маршрутом Київ (Жуляни) – Аліканте (Іспанія)”, – повідомили в Державіаслужбі.

• повітряне судно T7-ABC, що належить підсанкційній компанії Klodius Investments Limited, зареєстрованій на Британських Віргінських островах. Компанією володіє Оксана Кушнір, що офіційно підтвердив ЗМІ її чоловік, президент Київміськбуду Ігор Кушнір. Він називав ці санкції “помилковими” і казав, що не знає, чому їх запроваджено.

“T7-ABC здійснило виліт за межі України 14.02.2021 за маршрутом Київ (Жуляни) – Цюрих (Швейцарія)”, – повідомили у відомстві.

• повітряне судно T7-CIF, що належить підсанкційній компанії Sandgate Commerce ltd, і яке пов’язують із бізнесменом та ексдепутатом Віталієм Хомутинніком. У коментарі Liga.Net він назвав запровадження цих санкцій “непорозумінням”, і заявив, що готує відповідне звернення до РНБО.

“T7-CIF здійснило виліт за межі України 14.02.2021 за маршрутом Київ (Бориспіль) – Відень (Австрія)”, – повідомили в Державіаслужбі.

• повітряне судно T7-GLT, зареєстроване на Whpa Avia Ltd на Віргінських островах. Підтверджених даних про кінцевого власника цієї компанії немає.

“T7-GLT здійснило виліт за межі України 25.01.2021 за маршрутом Київ (Жуляни) – Вільнюс (Литва)”, – повідомили у відомстві.

Інформації щодо подальшого пересування вказаних повітряних суден в Державіаслужбі немає.

Даних про перебування і останній переліт T7-GEM у Державіаслужбі не надали. З офіційних джерел відомо, що воно належить компанії Evirer Ltd, зареєстрованій в ОАЕ.