День єднання 16 лютого: що за свято оголосив Зеленський та в чому відмінність від Дня соборності

1015

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання. Відповідний указ глава держави видав напередодні, 14 лютого.

У День єднання Державний Прапор України буде піднято на будівлях усіх населених пунктів країни, а о 10:00 – виконано Державний Гімн. З якою метою було започатковано нове свято та в чому його відмінність від Дня Соборності, розповідає OBOZREVATEL.

У чому суть Дня єднання

У президентському указі №53/2022 від 14 лютого 2022 року йдеться, що День єднання оголошено для “посилення консолідації” українців, зміцнення їхньої “стійкості” на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

“Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність”, – сказав Зеленський під час відеозвернення до народу 14 лютого.

У День єднання Державний Прапор України буде піднято на будівлях усіх населених пунктів

Так, окрім підняття Державного Прапора та виконання Гімну, дипломатичні установи України за кордоном також проведуть іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку українців.

Крім того, відповідно до указу Зеленського, було оголошено й інші ініціативи, зокрема підвищення з 1 березня грошового забезпечення військових ЗСУ на 30%, а також військовослужбовців Державної прикордонної служби та Національної гвардії України (на 20% відносно початку 2022 року) .

Також Зеленський розпорядився прискорити створення системи територіальної оборони та створити єдину інформаційну платформу “UАразом”, яка інформуватиме українців про реальний стан ситуації з безпекою держави.

День єднання та День Соборності: у чому різниця

На відміну від Дня єднання, який було оголошено з метою об’єднатися перед лицем загрози вторгнення РФ, День Соборності України присвячено великій історичній події – проголошенню Акту Злуки УНР та ЗУНР 1918 року.

Це одна з найважливіших дат для української держави, яку офіційно святкують з 1999 року. У січні 2022 року Україна відзначила 103-тю річницю возз’єднання своїх західних та наддніпрянських земель.

Зеленський закликав українців об'єднатися на тлі чуток про загрозу вторгнення РФ

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини