Закликаємо припинити катування та провести обмін, – Кислиця про азовців на Радбезі ООН

411

Дезінформація Кремля зазнала поразки, коли одна з бригад “Азову” здобула дозвіл на використання зброї США. Кислиця закликає до припинення катувань над азовцями та включення їхніх імен до обмінних списків.

У п’ятницю, 14 червня, відбулося засідання Радбезу ООН, на якому виступив постпред України Сергій Кислиця. Дипломат, зокрема, наголосив на героїзмі бригади “Азов” та брехні Росії, яка уже зазнає краху, – пише 24 канал.

Україна закликає до звільнення бійців “Азову”
Власне, 12-та окрема бригада спецпризначення “Азов” Нацгвардії України пройшла перевірку за законом Ліхі, проведену американським урядом. Це закон США про надання допомоги іноземним державам.

Не було знайдено жодних доказів порушень з боку бригади “Азов”, які могли б перешкодити наданню їй військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки,
– сказав Кислиця.

Постпред констатував: відповідний факт спростовує російську кампанію з дезінформації, що триває з 2014 року. Кислиця згадав, що солдати “Азову” були серед захисників Маріуполя у 2022 році та його мирних жителів, яких Росія вбивала в промислових масштабах.

Чимало бійців бригади потрапили до полону. Вони досі перебувають у російських в’язницях, гинуть від тортур та вбивств. Найгучніший доказ свавілля ворога – вбивство Росією українських захисників, що перебували в фільтраційній тюрмі в Оленівці.

Ми знову закликаємо припинити тортури азовців, надати їм безперешкодний і регулярний доступ від Міжнародного комітету Червоного Хреста та правозахисників, а також включити їх до обмінів полоненими.

За повідомленнями Управління Верховного комісара ООН з прав людини, деяких з азовців були забиті до смерті, а іншим винесено довгострокові або довічні вироки лише за те, що вони є членами бригади “Азов”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини