Волонтер про COVID-катастрофу в Одесі: концентратори закінчилися, люди телефонують просто з машин швидкої

705

В Одесі в лікарнях для хворих на коронавірус спостерігається критична ситуація. Там закінчилися концентратори та не вистачає місць.

Через це швидким доводиться стояти в чергах біля стаціонарів. Про це повідомила у соцмережі Facebook одеська волонтерка Катерина Ножевнікова, – пише Оbozrevatel.

“Швидкі стоять у черзі біля стаціонарів. Люди дзвонять просто з машин швидких – нас не пускають. Тут охорона. Місць немає. Один пацієнт уже проїхав зі швидкою 4 (!) лікарні та в розпачі приїхали в 11-ту міську (яка не ковід)”, – зазначила Ножевнікова.

За її словами, через те, що бракує концентраторів – у списку очікування налічується вже більше 20 осіб. Пріоритет надають людям з важкими хронічними захворюваннями та самотнім людям похилого віку.

Волонтерка розповіла, що про кисневі концентратори доводиться домовлятися особисто, телефонуючи тим, хто давно взяв апарати – в надії на повернення. Однак, це непросто, оскільки у кожного пацієнта свої особливості: хтось тримає їх вдома, хтось елементарно не може принести через слабкість, хтось не встиг зробити довідки та виписки.

Катерина Ножевнікова також наголосила, що в цій ситуації не можна поділяти людей за фінансовими можливостями, тому радить “через знайомство” чи за гроші не просити ані концентратори, ані місця в лікарнях.

“Я ніколи не посуну незнайому бабусю з сатурацією 80 заради свого знайомого з сатурацією 90. Вибачте”, – резюмувала вона.

Волонтерка розповіла про ситуацію з коронавірусом в Одесі.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини