Вчені спрогнозували новий сплеск захворюваності на СOVID-19 в Україні: в яких областях ситуація найгірша

1057

У багатьох регіонах України ускладнилася ситуація із захворюваністю на коронавірус: там побільшало госпіталізацій, перевищено показники щодо заповненості ліжко-місць із киснем. Припускають, що впродовж наступних двох тижнів у країні реєструватимуть понад 10 тис. нових заражень щодня.

Про це свідчить прогноз фахівців Національної академії наук (НАН) щодо розвитку пандемії COVID-19. Зокрема, на період із 29 вересня по 12 жовтня цього року, – пише Оbozrevatel.

Згідно з дослідженням вчених, які спираються на статистику від МОЗ, нині найбільш загрозлива ситуація спостерігається у Чернівецькій області.

У лікарнях регіону кількість зайнятих ліжок із інфікованими зрівнялася вже з рівнем минулого піку. Також помітно ускладнилася ситуація на Харківщині та Луганщині.

За розрахунками вчених НАН, на початку жовтня середня кількість щоденних випадків коронавірусу в країні збільшиться.

Динаміка зміни середньотижневої репродуктивної кількості випадків COVID-19

Прогнозують, що в період із 29 вересня по 5 жовтня цей показник встановиться на рівні 8100-8326 випадків щодня (за різними моделями обчислення). А вже з 6 по 12 жовтня дорівнюватиме 10 002-11 599 новим випадкам.

Прогнозні значення кількості нових випадків коронавірусу для України

Зауважимо: на цьому раніше наголошував і керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко. За його словами, вищезгадані три області ризикують перейти в “червону” карантинну зону. Адже індикаторні показники для цього там або вже перевищені, або наближаються до граничного рівня. Зважаючи на це, наголосив фахівець, Україна невдовзі може опинитися в трійці лідерів серед країн Європи за розповсюдженістю COVID-19.

Прогнозні значення щодо нових інфікованих COVID-19 за день

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини