В Україні зараження штамом Дельта зафіксували ще в одній області: чим небезпечний

1832

На території Дніпропетровської області зареєстровано три випадки штаму Дельта. Цей вид коронавірусу вважається більш заразним, оскільки в кілька разів швидше передається від людини до людини.

Як повідомила завідувачка відділу організації епідеміологічних досліджень ДУ “Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України” Олена Кузьменко виданню Міст Дніпро, в регіоні зростає кількість випадків коронавірусу. Експертка це пов’язує з активною циркуляцією штаму Дельта, – пише Оbozrevatel.

Офіційно в регіоні він був підтверджений у трьох людей у Солонянському районі та Нікополі. Однак, як уточнила Кузьменко, аналізи у пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію були взяті в червні 2021 року, тоді ж відправлені в лабораторію Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. На її думку, за цей час штам міг набути широкого розповсюдження і не всі випадки ще зареєстровані.

“Найімовірніше, саме Дельта стане домінувальним штамом коронавірусу у світі і в Україні. Він дуже заразний і часто призводить до госпіталізації. На нього хворіють молоді люди”, – зазначила фахівчиня.

На сьогодні в Україні офіційно підтверджено 143 випадки зараження штамом Дельта. Він швидко поширюється. Найбільш складна ситуація склалася у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, у Києві та Чернівцях.

У МОЗ зазначили, що цей вид коронавірусу має схожі симптоми з класичним, але все ж існують відмінності. Наприклад, кашель і втрата нюху або смаку є його менш поширеними симптомами.

У відомстві зазначили, що більш серйозними симптомами захворювання штамом Дельта є порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми, утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин, і гангрени.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини