Український школяр розробив електронні “окуляри” для незрячих

24729

15-річний школяр із Дніпра Ігор Шибка розробив електронний пристрій для допомоги незрячим орієнтуватися у просторі. Окуляри з голосовими повідомленнями попереджають власника про перешкоди на шляху і повідомляють про відстань до них. Уже зараз винаходом 15-річного хлопця зацікавилася компанія, яка працює в галузі IT-інженерії.

Про це повідомляє ШоТАМ

Окуляри голосом попереджають про перешкоди на шляху. Голос у навушнику каже, скільки метрів до перешкоди. А собівартість винаходу – всього 250 гривень! Ізраїльський аналог коштує $250.

Школяр вихованець дніпровської станції юних техніків, де викладає батько Ігоря. Григорій Шибка розповідає, що робота над іграшковими, звичними для гуртків проектами, хлопцеві була вже нецікавою.

“Хочу допомогти, зокрема, бійцям АТО, які втратили зір”, – каже школяр Ігор Шибка.

Він надрукував оправу на 3D принтері і приєднав до неї датчики, мікросхеми і навушник. Зараз планує додати до системи 6 інфрачервоних датчиків. Їх можна буде закріпити на руках, ногах та голові.

Робота над пристроєм досі триває. Ігор планує вдосконалити окуляри, щоб ті працювали і під кутом нахилу. Поліпшити пристрій хлопець планує до кінця навчального року.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини