У мережі показали світлини унікального київського храму, який знищили більшовики: історія споруди

5074

У мережі показали фото Василівської (Трьохсвятительської – Ред.) церкви, яку 1935 року знищили комуністи. На місці храму нині розташована будівля Міністерства закордонних справ України.

Фото робіт по демонтажу культової споруди опублікував канал “Клуб Корінного Киянина” у соціальній мережі Facebook, – пише OBOZREVATEL .

Редакція розповідає історію унікальної споруди, про яку лишились згадки тільки в історичних джерелах та декількох десятків фотографій.

“1935 рік. Руїни Василівської або Трьохсвятительської церкви. Цей храм був збудований на козацькі гроші. Зараз на його місці Міністерство закордонних справ України”, – йдеться у повідомленні.

Первісний вигляд храму

Церкву заснували у далекому 1183 році, в часи роздробленості Київської держави. Фундатором храму був київський князь Святослав Всеволодович, праправнук Ярослава Мудрого. За переказами найменування на честь Василія Великого культова споруда отримала на честь Володимира Великого, який під час хрещення отримав ім’я святого.

Це був невеликий придворний храм Святослава Всеволодовича, він спорудженний однобанним і сусідував з Михайлівським Золотоверхим монастирем.

Після нашестя монголів, церква вціліла, але аж до XVII століття стояла пусткою. У 1630-х роках її поновили за сприяння митрополита-реформатора Петра Могили. Тоді ж храм переосвятили на честь на честь Василія Великого, Іоана Золотоуста і Григорія Богослова – трьох Отців Церкви.

У XVIII столітті церкву оновили коштом козацтва. Вона набула рис українського бароко. На початку XX століття біля церкви облаштували фунікулер, а трохи раніше прибудували дзвіницю у формах псевдоросійської архітектури.

Дзвіниця у псевдоросійському стилі

Під час “безбожної п’ятирічки” (1932-1937- Ред.) святиню вирішили зруйнувати, що й зробили у 1935 році. Тепер на місці храму збудовано монументальну споруду МЗС України.

Руйнування храму у 1935 році

А від храму лишилась хіба назва Трьохсвятительської вулиці, яка вражає своїм колоритом та комфортом.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини