У мережі показали, як виглядала найдорожча вулиця Києва в 1962 році. Унікальне фото

18478

На будівництво Пасажу в Києві знадобилося близько року – він був зведений до початку Першої світової війни протягом 1913-1914 років. У наш час ця місцевість відома, як найдорожча вулиця столиці через ціни в місцевих бутиках і магазинах.

Архівне фото було опубліковано на сторінці спільноти “Старі фото Києва” в соціальній мережі Facebook. На старому знімку можна побачити, якою була ця локація 60 років тому, – пише Оbozrevatel.

“1962 рік. Пасаж (на Хрещатику. – Ред.)”, – йдеться у повідомленні.

На опублікованому фото можна побачити, що тоді ця вулиця була улюбленим місцем киян для прогулянки.

Пасаж 60 років тому.

Пасаж – торгово-житловий будинок у Києві, у вигляді вулиці-коридора (нинішня адреса – вулиця Хрещатик, 15).

Будинок п’яти-шестиповерховий (верхній поверх надбудований), із підвалом, цегляний, оштукатурений, головним фасадом звернений у бік проїзду. Є типом відкритого пасажу, що складається з двох паралельних корпусів, з’єднаних торцевими обсягами з арковими проїздами.

Сучасний вигляд вулиці.

На рубежі XIX-ХХ століть садибу Штіфнера, що розташовувалась на місці нинішнього Пасажу, придбало за 1,5 мільйона рублів страхове товариство.

На купленій землі, площею 1 га, товариство вирішило побудувати великий бізнес-центр із магазинами на першому поверсі, офісами – на верхніх, а також квартирами, які можна здавати в оренду. Для реалізації задуму було запрошено київського архітектора Павла Андрєєва.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини