Інформація про те, що Верховний Суд заявив про зникнення 68 автомобілів на суму понад 12 млн грн – виявилась фейком

1110

Першоджерелом новини стала фейкова сторінка у Facebook. У Верховному Суді цю інформацію спростували і повідомили, що автомобілі були переставлені на іншу парковку для дотримання правил пожежної безпеки.

Про це повідомляє Stopfake.org

В українському сегменті соцмережі Facebook поширюється інформація про те, що у Верховного Суду України нібито пропало 68 автомобілів сумою близько 12 млн гривень «без узгодження на переміщення з власником та матеріально-відповідальними особами». Ця ж «новина» з’явилася в українських та російських ЗМІ. Прокремлівський сайт «Царгород» навіть порівняв фейковий злочин із сюжетом фільму. «Зазначимо, що люди, які пограбували Верховний суд України, переплюнули персонажів фільму «Викрасти за 60 секунд», де група викрадачів екстра-класу мала зробити неможливе — вкрасти 50 люксових машин за одну ніч», — написали вони.

Скриншот — facebook.com
Скриншот — facebook.com

Насамперед на сумнівність поширюваної інформації вказує її першоджерело. Сторінка у Facebook, яка нібито належить вищому судовому органу в Україні, не верифікована, а також має неправильну назву (назва країни не вказується, згідно з Конституцією України – просто Верховний Суд – прим.ред.). За наповненням сторінка також більше схожа на персональний блог, а не на представництво суду в соцмережі.

На офіційній, верифікованій сторінці Верховного Суду у Facebook спростували інформацію про вкрадені машини. У коментарі для видання Цензор.НЕТ керівник апарату Верховного Суду Ольга Булка повідомила: «Машини були переставлені планово на вимогу ДСНС України на іншу стоянку Верховного Суду через їхню пожежну небезпеку, а саме: закривали проїзд машин пожежної безпеки до будівель Верховного Суду. До переміщення кожну машину було опломбовано». Також Ольга Булка підтвердила, що сторінка, на яку поширилося фейкове повідомлення, не є офіційною сторінкою Суду, — її було створено суддями, які не пройшли переатестацію, на знак протесту.

Скриншот — facebook.com
Скриншот — facebook.com
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини