“Спалах Омікрону в Україні неминучий, необхідно робити бустерні щеплення” – Донський

1123

В Україні очікується спалах захворюваності через штам коронавірусу Омікрон. Відновлення очного навчання в школах певною мірою стимулює цей небезпечний процес. Третя доза вакцини від COVID-19 передусім потрібна людям із груп ризику, а також тим, хто зробив другу дозу пів року тому.

Тотальна вакцинація могла б фактично зупинити поширення вірусу. Про це розповів лікар-імунолог Борис Донський, – пише OBOZREVATEL.

Бустерна доза вакцини: кому вона потрібна

Бустерна доза не убезпечить нас від спалаху, але своє діло вона зробить. Найбільше її потребують люди, які підпадають під групи ризику чи то за віком, чи то за станом здоров’я.

Ми не знаємо, наскільки ефективними були дві дози вакцини, але ми знаємо, що в певному відсотку вони не були ефективними. Тому якщо людина свідомо хоче покращити свої шанси на відсутність серйозних побічних ефектів від коронавірусу, вона має право зробити третю дозу.

Кому бустерна доза потрібна більше – тим, хто щепився влітку чи нещодавно? Звісно, тим, хто раніше. Навіть виробник вакцин засвідчив, що за пів року в країнах Євросоюзу рекомендовано оновити щеплення, оскільки за пів року частота захворювань серед вакцинованих людей починає суттєво зростати. Тому третя доза стає справді раціональним кроком.

Тим, хто зробив другу дозу нещодавно, очевидно, можна зачекати.
Донський: спалах Омікрону в Україні неминучий, необхідно робити бустерні щеплення

Чи варто робити бустерну дозу підліткам? У принципі, якщо говорити про дозвіл на це, в цьому є певний сенс. Але в нас підлітки пів року тому не отримували перших доз. Їм в Україні дозволили вакцинуватися лише два місяці тому. Багато хто ще й другу дозу не отримав.

Очне навчання в школах стимулюватиме спалах Омікрону

Чи варто запровадити онлайн-навчання? Насправді, це складне питання. Згідно з очікуваннями – так. Згідно з поточною ситуацією – ні.

Те, що Омікрон прийде і почнеться спалах – це очевидно. Але коли це станеться – за тиждень, за два, за три? Важко сказати. Але діти в школах простимулюють цей спалах. Тому бажано було б працювати на випередження.

Це так само, як із потоком хворих. Коли є спалах, ми починаємо відправляти школу на дистанційку. Хоча це вже насправді запізно.

Що в такому разі робити? Можна було б зайнятися широким тестуванням на Омікрон, адже наступний спалах буде саме омікронний. А цей штам дуже швидкий. При ньому не така вже висока смертність, але спалах може бути потужний.

Щоб його передбачити, треба тримати руку на пульсі. Ми такої інформації, на жаль, не маємо.

Тести на Омікрон є, але вони дорогі, складні, тому їх не дуже широко впроваджують в Україні. Але ми можемо дивитися на ситуацію в Польщі, в Угорщині. Щойно там розпочнеться спалах, отже, згодом може бути і у нас.
Донський: спалах Омікрону в Україні неминучий, необхідно робити бустерні щеплення

Якщо б усі люди на планеті вакцинувалися, вірус би припинив поширення

Якими будуть нові штами коронавірусу? Їхня вірулентність і небезпека можуть зростати, але з кожним місяцем популяція стає все імунішою і імунішою. Іноді, на жаль, у популяції стає все менше й менше людей із груп ризику. Тому питання, хто кого перееволюціонує.

Якщо переможемо ми, наступного сезону просто не буде людей, які захворіли на коронавірус, які померли від нього.

Суто теоретично, якщо б усі люди на планеті Земля були вакциновані або перехворіли, вірус би зупинив своє поширення. Якщо ви заздалегідь побудували навколо себе стіну, ворог приходить, але не може вас перемогти. Щеплення є дуже потужним профілактичним засобом. Вживати протипожежні заходи в сто разів краще, ніж гасити пожежу.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини