Що робити, якщо абітурієнта призвали до армії: Міністерство оборони дало відповідь

977

Через пандемію COVID-19 і карантин весняний призов 2020 року проходить в безпрецедентних умовах. Призов триватиме до 31 липня. Про це заявив у Верховній Раді під час Години запитань до уряду міністр оборони Андрій Таран.

Про це пише segodnya

“Міністерство оборони спільно з Міністерством освіти через ЗМІ надали вичерпні роз’яснення щодо порядку призову на строкову службу”, – сказав він.

За словами міністра, повністю врегульовано питання щодо молодих людей, які закінчують навчання за програмою “бакалавр” і заявили про бажання навчатися за програмою “магістр”.

Всі бажаючі продовжити навчання за програмою “магістр” для отримання відстрочки повинні подати до військкоматів відповідні документи з навчальних закладів.

Випускники шкіл можуть безперешкодно реалізувати своє право на продовження освіти.

“Рішенням уряду було визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на військову службу тільки за власним бажанням, що підтверджується письмовою заявою”, – додав Таран.

У разі виникнення проблем міністр закликає звертатися на гарячу лінію Міноборони.

“Телефони є на сайті Міністерства оборони. Кожен випадок порушення прав одержувачів освіти ретельно розглядається і винні будуть притягнуті до відповідальності”, – додав він.

Також Таран нагадав, що організацією і підготовкою призову займаються міські і районні державні адміністрації.

“Стосовно військкоматів або територіальних центрів комплектації і соцпідтримки, ми робимо все можливе. Але відповідні роз’яснення вже були відправлені держадміністраціям. Якщо виникає така ситуація, будемо її вирішувати в будь-якому випадку, діти мають право на подальше навчання, на отримання відповідної відстрочки”, – сказав міністр.

Раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки просить Міністерство оборони внести зміни до весняного призову через те, що випускників масово забирають до армії.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини