“Розруха і бомжі на території” – Катерина Кухар розкритикувала стан справ в Хореографічному училищі

720

Відома балерина Катерина Кухар дала велике відверте інтерв’ю, в якому розповіла про жалюгідний стан Київського державного хореографічного училища, підкріпивши свої слова фотографіями. Неозброєним оком бачимо гнітючий стан балетного храму мистецтва.

Екатерина Кухар

В інтерв’ю виданню ELLE.ua Катерина прямо розповідає справжні стан справ, як вона планує змінювати ситуацію, що вже встигла зробити, а також зізналася про те, яка у неї зараз зарплата.

Відповідаючи на питання, пішла вона з театру, балерина сказала:

“Я зараз працюю за творчим сумісництвом. Коли надійшла пропозиція очолити хореографічне училище, то звичайно важливою умовою з мого боку була можливість продовжувати танцювати, ось вже 26 вересня буду танцювати” Кармен-сюїту “, готуємо для любителів і шанувальників балету і моди інтригуючий сюрприз. Я не готова покинути велике мистецтво, глядачів і сцену і віддатися виключно адміністративної діяльності. Мені здається, в декількох іпостасях я зроблю набагато більше для мистецтва”.

Екатерина Кухар

Свою зарплату директора училища Катерина Кухар назвала прямо і без сорому:

“Моя директорська зарплата становить шість тисяч гривень. З огляду на мої звання, вислугу років, стаж, я перейшла на півставки в Національному оперному театрі, щоб тут отримувати шість тисяч. Як ми можемо говорити про зацікавленість працювати викладачем? Такими темпами ми вб’ємо у майбутнього покоління бажання до викладацької діяльності в державних установах. Це буде непрестижно, а скоріше навпаки “.

Екатерина Кухар

“Проблем в училищі дуже багато – каже Катерина – навіть з присадибною територією, яка на сьогоднішній день забудована несанкціонованими гаражами, яка не охороняється, по якій вільно ходять бродяги. Звичайно, дуже приємно, що навіть люди без певного місця проживання тягнуться до прекрасного і хочуть там жити, але мені б хотілося, щоб у дітей перед очима була інша картина, щоб гуляючи по території училища, учні відчували себе в безпеці і комфорті” – зізналася балерина.

За словами балерини, її основний пріоритет зараз – це створення умов для навчання студентів.

“Діти не можуть вчитися в такій розрусі, користуватися цими душовими та санвузлами, – обурюється прима. – Але виправити це не так просто: спочатку ти складаєш дефектні акти, вносиш їх в бюджет на наступний рік, потім подаєш цей бюджет на розгляд, і він повинна відбутися ще величезна кількість бюрократичних інстанцій.

Як ми можемо робити щеплення дітям найкрасивішим мистецтвом, найніжнішим, трепетним, коли спрацьовує теорія розбитих вікон? Як можна прищепити їм красу, якщо вони живуть в таких умовах? Якщо йти з дитиною по вулиці, де часто-густо все в смітті, він волею-неволею теж почне розкидати фантики, вважаючи, що так і повинно бути”.

Однак незважаючи на всі складнощі у балерини не опускаються руки:

“Робити ремонт державної установи за рахунок батьків я не хочу, це моя позиція. Міністерство культури всіляко намагаються нам допомагати і сприяти. Незважаючи на те, що в принципі на цей рік фінансування вже було расплановано .Для того щоб почати в наступне році ремонт, ми повинні підготувати проектну документацію, є загальний бюджет для цієї документації, а є сума яку будуть намагатися виділити, на частину проектної документації раніше, для ремонту кампуса. Оскільки вони розуміють всю складність ситуації, йдуть на зустріч дітям і нам.

Але навіть в цьому випадку є бюрократичні перешкоди. Для цього ми повинні оголосити тендер через “Прозорро”, але там теж непроста схема. У цих тендерах завжди виграє та компанія, яка пропонує бюджет менші, ніж заявлена ​​нашої суми. Така ж схема з харчування. Наприклад, на чотириразове харчування однієї дитини держава приблизно виділяє 83 гривень на день. Ми оголошуємо тендер і багато років поспіль його вигравала компанія, яка заявляла свою ціну на харчування однієї дитини – 57 гривень в день. В цю вартість повинна входити ще й робота людей, які готують, електрику, доставка їжі. Замість того, щоб боротися за якість, вони борються за найнижчу ціну. Хоча, в кінцевому рахунку, саме ми несемо відповідальність за те, що їдять учні”.

Також вона сподівається на небайдужих людей з відкритим серцем, на меценатів і спонсорів, які зможуть підтримати дітей і з їх допомогою можна буде почати ремонт вже в цьому році.

Балерина Національного театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка Катерина Кухар була призначена в.о. директора Київського державного хореографічного училища. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

7 липня новопризначену керівницю представила колективу училища заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.

“Катерина є випускницею цього закладу, тому добре знає і розуміє всі його проблеми. І ми як профільне Міністерство очікуємо, що в статусі керівника вона ефективно їх вирішить і виведе на новий якісний рівень підготовку наших майбутніх прим!” – зазначила заступниця міністра.