“Не вистачить лікарів і місць у лікарнях”: Степанов звернувся до українців через ситуацію з COVID-19

430

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов попередив, що за нинішньої тенденції захворюваності на коронавірус кількість нових хворих на добу може перевищити 4 тисячі осіб.

В ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” 11 вересня він закликав українців дотримуватися встановлених у країні протиепідемічних правил, передає Обозреватель.

“Виходячи з того, з якою швидкістю ми перевалили за 2 і 3 тисячі (нових інфікованих на добу) з одного боку, а з іншого – легковажне ставлення до всіх правил нової реальності, які встановлені в державі, ми йдемо не за найкращим сценарієм, м’яко кажучи. З такою ж швидкістю ми можемо перейти 4 тисячі”, – сказав Степанов.

За словами міністра, за такого сценарію розвитку ситуації в країні лікарні почнуть заповнюватися, і навантаження істотно зросте.

Степанов закликав українців дотримуватися протиепідемічних правил.

“Єдине, про що я прошу вже близько п’яти місяців щоранку, – і це не зобов’язання перед державою або урядом, а перед самим собою і своїми близькими, – просто дотримуватися правил. Вони прості. У такий спосіб ми зменшимо кількість людей, які хворітимуть щодня, кількість госпіталізацій, і ви будете впевнені, що наша медична система зможе надавати допомогу”, – зазначила глава МОЗ.