“Путін не поспішатиме”: Павловський дав прогноз, чи спробує РФ захопити нові території на Донбасі

1572

Невизначеність російської влади з “кордонами” так званих “ДНР” та “ЛНР” означає претензію на територію України та несе пряму військову загрозу. При цьому президент РФ Володимир Путін може в майбутньому використати таку ситуацію для подальшої ескалації та захоплення нових територій Донбасу.

У той же час, визнавши ці псевдореспубліки, Кремль поставив під загрозу безпеку самої Росії у різних сенсах. Про це в ефірі радіостанції “Эхо Москвы” розповів політолог Гліб Павловський, – пише Оbozrevatel

На думку політолога, лідер країни-агресора , ймовірно, не поспішатиме із захопленням українських територій на сході країни. Проте, він може використати цю можливість для майбутніх політичних маневрів.

“Це, очевидно, не вирішено. Претензії на територію України означає пряму військову загрозу і я думаю, що Путін з цим не поспішатиме, але й не відмовиться від цієї можливості. Подальша ескалація закладена в тому, що він говорив, і взагалі-то кажучи, у самому визнанні цих так званих республік”, – зазначив політолог.

Павловський наголосив, що “визнання” так званих республік не означає вихід із кризи, а навпаки несе реальну загрозу Російській Федерації. Він пояснив, що небезпека для РФ полягає не лише в економічних наслідках, а й у військово-стратегічних.

“Виходу з кризи немає, але безпека Росії різко впала за різними параметрами – від стратегічних і військових до економічних. І нам треба зосередитися на цьому, ніж на тій каламуті, яку гнатимуть політики. Ми бачили цих людей на Раді безпеки. Вони також несуть повну та нерозділену відповідальність за це безглузде і вкрай небезпечне для Росії рішення”, – каже експерт.

Також Павловський нагадав, що протягом року було кілька ескалацій і було кілька можливостей розпочати переговори щодо реальної безпеки Росії. Втім, він каже, що Кремль упустив усі варіанти дипломатичного вирішення питань. До того ж, якщо такі переговори в майбутньому відбудуться, то після “визнання” “Л/ДНР” вони будуть носити виключно номінальний характер.

“Якщо сьогодні ці переговори будуть, то вони носитимуть номінальний характер. Зараз Москва передала безпеку Росії купці донбаських бандитів“, – сказав політолог.

Павловський також нарікав, що громадяни Російської Федерації поводять себе вкрай безвідповідально і не розуміють усіх ризиків, яким їх піддає влада. У той самий час він визнав, що у Росії просто бояться висловлювати своє обурення діями влади.

“Російське населення вкрай безвідповідальне. Вже кілька разів ситуація, де можна було і потрібно було протестувати, цього не відбувалося. Люди вважають, що кожного разу, коли зникає пряма загроза виживанню, що все “окей”. У них не виховано навіть у Радянському” союзі реального почуття ризику. У них немає поняття ризику. Вони вважають, що пронесе. Я думаю, що тут суміш небажання нариватися на зустріч із Росгвардією та байдужість до ризиків. А ризики колосальні”, – підкреслив політолог.

Нагадаємо, 21 лютого президент РФ Володимир Путін визнав “незалежність” так званих “ЛНР” та “ДНР”. З таким проханням виступали главарі псевдореспублік, а також нелегітимна Держдума РФ.

Також президент країни-агресора висунув вимоги Україні припинити нібито “бойові дії” проти мешканців Донбасу.

Примітно, що у “конституціях” обох псевдореспублік вказані їхні межі в межах усієї Донецької та всієї Луганської областей. Отже, “визнання” суб’єктності “Л/ДНР” несе Україні величезні ризики в тому плані, що РФ на підставі захисту “своїх громадян” може розпочати певні дії на підконтрольній Україні території.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини