Ляшко заявив, що медиків в Україні зобов’яжуть робити щеплення від COVID-19: хто ще потрапить до списку

1180

В Україні медичних працівників теж можуть зобов’язати проходити вакцинацію проти коронавірусу. Щоправда, зробити це планують уже на наступних етапах розширення відповідного переліку.

На цьому наголосив очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі ток-шоу “Свобода слова” на ICTV. За його словами, за нинішньої хвилі COVID-19 у країні й так спостерігається нестача лікарів, – пише Оbozrevatel.

“Бувають такі лікарні, де два анестезіологи. Відсторони їх від роботи – і відділення зупиняється”, – пояснив він.

У МОЗ провели аналіз, визначивши медичні заклади, де зараз найбільше невакцинованих лікарів і медичного персоналу. Тож на наступних етапах розширення списку професій, для яких вакцинація обов’язкова, там з’являться і ці.

“На сьогодні у нас вакциновано понад 80%. Екстрені відділення – більше, коронавірусні – під 100%”, – заявив Ляшко.

Він зауважив, що МОЗ уже підготувало доповнення до вищезгаданого переліку. Поки цей наказ не набув чинності. Але ним пропонується доповнити список професій для обов’язкової вакцинації проти COVID-19 працівниками:

 • підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
 • установ і закладів, які надають соціальні послуги;
 • закладів захисту прав дітей, реабілітаційних;
 • підприємств, установ та організацій, внесених до переліку об’єктів державної власності, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави (№83, затверджений постановою Кабміну від 4 березня 2015 року).

В Україні для представників деяких професій вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою

Нагадаємо: вакцинуватися проти COVID-19 в Україні зобов’язали й вчителів. Із 8 листопада педагоги, які не отримали жодного щеплення, не мають права викладати.

Це передбачено наказом МОЗ, який було затверджено Кабінетом міністрів. Документом встановлюється перелік професій, для яких щеплення проти коронавірусу є обов’язковим. Зокрема, йдеться про працівників:

 • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів;
  • усіх навчальних та наукових установ.

  Згідно з наказом, таких невакцинованих українців мають право відсторонювати від роботи. Зарплати в такому випадку за ними не зберігатимуться, також не виплачуватимуть лікарняні.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини