Інфекціоніст розповів, за яких умов Covid-19 поширюється повільніше

1508

Вірус не вбивають вологість і висока температура повітря, але вони здатні перешкодити його широкому поширенню.

Тому в країнах із високою атмосферною температурою значно менша кількість хворих, розповів інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні Євген Дубровський у Facebook, – пише Газета.юа.

Він вважає, що найважливіший параметр – висока абсолютна вологість, бо вона перешкоджає поширенню вірусів у повітрі.

“Дослідження стверджують, що висока вологість перешкоджає тривалому знаходженню вірусних частинок у повітрі. Вони швидко осідають на землю і не можуть переміщатися на великі відстані. Влітку повітря набагато краще насичене вологою. Взимку навпаки – сухе і холодне”, – зазначив Дубровський.

За його словами, важлива навіть не стільки температура, як її різкі коливання.

“Міцний мороз, як і сильна спека, однаково ефективні в перешкоджанні розповсюдження вірусів. Величезне дослідження вже в контексті коронавірусної епідемії довело, що африканські країни, перенаселена Індія, розвинена Австралія – однаково легко переносять епідемію, з набагато меншим числом хворих, ніж наприклад США чи Європа”, – розповів Дубровський.

Також лікар відзначив високу роль ультрафіолету в захисті від вірусів, зокрема і коронавірусів. Це стосується як сонячного світла, так і кварцових ламп, які використовують у лікарнях.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини