“Я не вірю, що людина, яка народилася і виросла в Україні, не знає української”, – Сергій Жадан

7809

Зараз в Україні, суспільстві, зокрема, відбуваються “дивовижні” речі, – вважає поет, письменник, музикант, сценарист та громадський діяч.

Про це Сергій Жадан заявив в ефірі програми “Вечір з Миколою Княжицьким” на Еспресо.TV, – інформує “Еспресо.Захід“.

Наприклад, після Революції Гідності пожвавились процеси, пов’язані зі самоідентифікацією українців, – каже Сергій Жадан. Заважає у цьому процесі нав’язаний політиками і ЗМІ термін “російськомовний українець”. Сергій Жадан пропонує говорити “двомовний українець”.

“Я не зовсім вірю, що людина, яка народилася і виросла в Україні, незалежно від того, – це схід, північ чи південь, –  не знає української. Вона в неї може бути неактивована, вона в неї може бути не надто розвинена. Але це все закладається у школі, через ЗМІ, тому вона в усіх є… Тому цей термін “російськомовний українець” відсікає українську мову від цих людей, а це неправильно, це нечесно, і нестратегічно”, – роздумує Сергій Жадан.

Він наголошує, що має велике щастя не тільки бачити, як на очах формується історія, але й бути причетним до змін в країні, хоча б якось на це впливати. Саме тому він не зосереджується тільки на літературній діяльності.

“Мені нецікаво бути кабінетним письменником – цікаво бачити життя. Ми зараз проїхали зі Сходу на Захід – неймовірно бачити, як країна після зими оживає, як вона зеленіє”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини