Covid-19 у Києві: реанімаційне відділення Олександрівської лікарні переповнене

1419

Важка категорія хворих з вираженою дихальною недостатністю помирають

В Олександрівській лікарні Києва значно збільшилася кількість пацієнтів із коронавірусом. Особливий приріст хворих медики фіксують у реанімаціях, – пише Главком.

Про це головна лікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко розповіла у «Сніданку з «1+1».

«Переповнене відділення реанімації. Останній місяць вісім-десять важких хворих, з яких від одного до трьох інфікованих перебувають на апараті штучної вентиляції легень. Зменшення кількості смертей ми не спостерігаємо. Важка категорія хворих з вираженою дихальною недостатністю помирають», – наголосила вона.

Антоненко зазначила, що лікарі вже чітко розрізняють симптоми коронавірусу у хворих навіть до надходження результатів тестів. «Клінічна картина типова. Великий відсоток хворих на Covid-19 надходять до лікарні з високою лихоманкою відразу. Ми її вже відрізняємо від пневмонії, яка також спостерігається. Навіть якщо немає позитивного ПЛР-тесту, то є клінічна картина. Є певні зміни на комп’ютерній томографії легень», – розповіла лікарка.

За її словами, інфікування коронавірусом супроводжується великою запальною реакцією. «Дексаметазон» (лікарський засіб. – Ред.) дійсно впливає, зменшує запальний процес і депресію імунної системи. Саме тому він призначається до лікування пацієнтів, але він жодним чином не впливає на вірус», – каже Антоненко.

Вона додала, що останнім часом до протоколу лікування хворих також додали препарати-антикоагулянти, які перешкоджають згортанню крові, що провокує Covid-19.

Керівниця Олександрійської лікарні застерігає людей від нехтування карантином. «Збільшення інфікованих хворих пов’язане з ігноруванням і нехтуванням всіх заходів, які були визначені карантином. Тільки з цим», – наголосила Антоненко.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини