Омеляну повідомили про підозру

1122

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в декларуванні недостовірної інформації колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

Ексміністра підозрюють у скоєнні незаконних дій, внаслідок яких державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн, повідомили у НАБУ, – пише Газета.юа.

Дії ексчиновника кваліфіковано за статтею “видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах”.

Слідство встановило, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.

До того ж Міністерство фінансів виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів до держбюджету. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово, заявляють в НАБУ.

За даними слідства, рішення колишнього міністра про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету 2018 року.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини