Чи законно вимагати від нещеплених працівників ПЛР-тести: в МОЗ дали відповідь

1010

Роботодавці в Україні мають законне право вимагати у співробітників проходити щотижневе ПЛР-тестування. Заходи можуть застосовуватися, якщо працівник невакцинований або не має довідки про те, що перехворів на COVID-19.

Про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Він пояснив, що працівники повинні бути вакциновані або епідемічно безпечні, передає Оbozrevatel.

“Тому така норма є абсолютно раціональною і виправданою з позиції епідемічної безпеки. Особливо, якщо йдеться про закриті приміщення і працівників критичної інфраструктури”, – зазначив лікар.

Кузін додав, що такі вимоги в Україні вводять багато бізнес-структур, установ та підприємців. Проведення ПЛР-тестування може бути як за рахунок підприємства, так і співробітника. Також трапляються випадки, коли людину переводять на дистанційну роботу і знижують їй зарплату, у разі відмови від вакцинації.

Головний санітарний лікар підкреслив, що швидкість поширення штаму Дельта, який циркулює в Україні, в рази зросла. Одна людина може в середньому заразити від п’яти до восьми осіб під час інтенсивного спілкування або перебування в закритому приміщенні.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини