Буде новий локдаун? В Україні спрогнозували по 20 тисяч випадків коронавірусу на добу

418

Епідемія коронавірусу в Україні набирає обертів. На тлі стрімкого зростання захворюваності прем’єр-міністр Денис Шмигаль заговорив про посилення карантинних обмежень по всій країні, як це було після Нового року.

За песимістичним сценарієм, уже через 2-3 тижні може фіксуватися близько 20 тисяч випадків COVID-19 на добу. Але МОЗ намагатиметься стримувати локальні спалахи, – пише OBOZREVATEL.

Чому коронавірус вдарив із новою силою, коли епідемія вщухне і якого карантину варто очікувати – читайте в.

До України потрапив небезпечний штам COVID-19

Напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко підтвердив підозри медиків із регіонів: в Україні таки виявили британський штам коронавірусу. Саме цей факт може бути однією з причин нової хвилі епідемії, відзначили найавторитетніші лікарі країни.

Британський штам значно швидше поширюється, він небезпечніший, ніж інші мутації COVID-19. Протягом останнього місяця, незабаром після того, як у країні закінчився локдаун, українці стали частіше хворіти. В останні дні фіксується по 10 тисяч нових випадків на добу. І це лише за офіційними даними.

Коронавірус в Україні. Статистика

Минув рік із початку епідемії в нашій країні, але коронавірус змінився і став більш агресивним, сказала головна інфекціоністка України Ольга Голубовська.

“Зараз новий перебіг, зовсім інший. Захворювання дуже сильно змінилося, стало ще більш непередбачуваним і тривалим. Якщо раніше воно тривало два тижні, потім ставало легше, то тепер нічого подібного – погіршення може бути і на третьому тижні, а також на четвертому. До того ж абсолютно раптове. Буває, готуємо хворих на виписку, а вони за ніч сильно десатурують (падає насиченість крові киснем. – Ред.) і доводиться все спочатку. Стало багато раптових смертей і важких пацієнтів у 30-річному віці“, – уточнила вона.

Головна інфекціоністка України Ольга Голубовська вважає, що із березня-2020 COVID-19 змінювався кілька разів

Нова хвиля вдарить по всіх регіонах

Із Голубовською погоджується також її колега і колишній глава Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта. За його словами, в Україні починається чергова хвиля, протягом наступного тижня-двох вона може дійти до східних кордонів.

“Не відкидається, що вкотре в Одесі й Харкові буде той же капець, який був у листопаді. Виникає питання: лікарні готові, кисень є, тестування підвищиться, ліки є? Ми нічого не знаємо. У нас немає точних даних, скільки саме українців перехворіло. Навіть якщо це 5-10 млн населення – це не половина країни. Решта не хворіла і не має імунітету. Коронавірус – все ще страшно, незважаючи на те, скільки вам років і який у вас стан здоров’я. Навіть якщо перехворіє половина населення – це не означає, що вірус припиниться. Він буде доти, доки з ним не переконтактують усі”, – каже лікар.

Коронавірус став значно небезпечнішим та агресивнішим

Україна наближається до нового локдауну?

Поки ніхто з медиків і фахівців МОЗ не береться прогнозувати, коли ж епідемія COVID-19 може піти на спад. Чи введуть локдаун по всій країні знову – відповісти важко. Хоча прем’єр-міністр Денис Шмигаль такої ймовірності повністю не відкинув.

“Незалежно від штамів, захворювання буде рости. Ми працюємо над локалізацією спалахів, зокрема і з їх стримування. Робимо ставку на те, щоб зростання не перейшов на рівень країни. Тобто епідемія розвиватиметься, але підконтрольно. Поки не можемо говорити про конкретні сценарії, тому що їх багато, так само, як і невизначеності”, – уточнив Юрій Ганіченко, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, який робить прогнози щодо розвитку епідемії для МОЗ.

Стало відомо, що за одним зі сценаріїв, який називають песимістичним, через 2-3 тижні в Україні очікується до 20 000 хворих.

Не заперечується, що тоді уряд змушений буде ввести новий загальнонаціональний карантин.
Імунітет до коронавірусу після вакцинації є значно тривалішим та стійкішим

Спад захворювання можливий із початку квітня?

Як зазначав в інтерв’ю головний лікар Українського центру контролю і моніторингу захворювань МОЗ Роман Родина, зростання епідемії коронавірусу в лютому-березні в Україні був досить прогнозованим. Однак, за його словами, вже з початку квітня має стати легше.

“Епідемічна крива ГРВІ починає йти на спад із другої половини березня до квітня. За рахунок впровадження додаткових епідеміологічних заходів у “червоних” зонах через 2-3 тижні захворюваність повинна зменшитися. Але це за умови дотримання карантину як громадянами, так і суб’єктами підприємницької діяльності”, – уточнив Родина.

Усіх врятує тільки вакцинація

У МОЗ просять українців не відмовлятися від вакцинації, оскільки після щеплення імунітет від коронавірусу буде більш тривалим і стійким.

“Людям слід ще краще захищатися, тому що британський штам дійсно швидше передається, і не боятися вакцинації. Держава покриває вартість вакцин для всіх охочих. Ми не забороняємо допуск вакцин на приватний ринок, але сьогодні у приватних постачальників немає можливості привезти її. Якщо не буде глобального дефіциту препарату і все буде виконуватися згідно з законтрактованими графіками поставки, думаю, що група 18-59 років, яка в останньому етапі вакцинації, почне її вже цього року”, – доповнив Віктор Ляшко.

І поки українці не поспішають робити щеплення, Ізраїль уже став першою у світі країною, яка перемогла коронавірус, зазначив її прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху. Досягти таких успіхів вдалося саме завдяки масовій і оперативній вакцинації.