Блінкен зустрівся із Зеленським: обговорили загрозу від РФ, боротьбу з корупцією та реформи в Україні

514

У четвер, 6 травня, держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Зеленський і Блінкен обговорили російську військову агресію, питання будівництва в обхід України російського газогону “Північний потік-2”, а також українські реформи.

Блінкен наголосив, що Росія і українські корупціонери мають однакову мету – “відібрати в українського народу те, що належить йому по праву”.

Щодо накопичення російських військ на окупованих територіях і кордонах України Зеленський повідомив, що, за наявними даними, було відведено лише 3-3,5 тис. військових, яких відвели з окупованого Криму, тому загроза від РФ, імовірно, залишається.

Водночас Зеленський констатував зменшення снайперського вогню на фронті.

“Щодо загроз – вони залишаються. РФ відвела деяку частину військ, але значна частина залишається на кордонах України. РФ має спроможність агресивно діяти в короткі терміни, якщо вирішить це”, – сказав Блінкен.

При цьому держсекретар США позитивно відзначив поведінку України на тлі ексалації Росією військового напруження.

“Високо ціную те стримування, яке продемонструвала Україна на тлі таких провокаційних дій. Україна регулярно несе втрати, однак стримування, яке продемонструвала Україна, високо цінується”, – сказав Блінкен.

Держсекретар США ще раз застеріг про внутрішньоукраїнську загрозу від корумпованих осіб, яких може використовувати РФ, і назвав зовнішній і внутрішній виклики взаємопов’язаними.

“Перед Україною стоять два виклики: один ззовні – від РФ, є ще і загроза зсередини – корупція, олігархи та інші особи, які ставлять свої інтереси вище інтересів українського народу. І ці два елементи взаємопов’язані, тому що Росія також використовує корупцію та осіб, які допоможуть їй просувати свої інтереси проти інтересів українського народу”, – сказав Блінкен.

Також держсекретар США наголосив на важливості корпоративного управління, зокрема, щодо Нафтогазу.

“Ми говорили про важливість продовження роботи в напрямку корпоративного урядування. Це питання надзвичайно важливе, зокрема щодо Нафтогазу, але це не тільки щодо Нафтогазу. Це стосується основних інституцій”, – сказав Блінкен.

Серед важливих напрямків Блінкен назвав незалежність антикорупційної інфраструктури, реформу судової влади, те, яким чином обирають суддів.

“Закони дуже важливі, але не менш важливе – їхнє виконання. Український народ хоче бачити не тільки прийняття законів, а й їхнє виконання, що включає і боротьбу з корупцією”, – підсумував Блінкен.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини