У МОЗ озвучили протипоказання до вакцинації від COVID-19

2277

Міністерство охорони здоров’я опублікувало перелік протипоказань до вакцинації від COVID-19. Такі призначення може давати тільки лікар.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ. Лікар може спрямувати хворого до профільного фахівця, який ухвалить остаточне рішення про вакцинацію, – пише Оbozrevatel.

Зазначається, що єдиним постійним абсолютним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція першої дози цієї вакцини. У цьому випадку пацієнту буде рекомендовано щеплюватися від COVID-19 іншою вакциною за її наявності. Якщо пацієнт має алергію на один із компонентів вакцини COVID-19, йому також варто щеплюватись іншою вакциною.

У міністерстві повідомили, що протипоказання можуть бути:

  • Абсолютні – коли є загроза виникнення серйозної побічної реакції на вакцину. Водночас абсолютні протипоказання можуть бути постійними та тимчасовими. Перші – це щеплення, що мають постійний довічний характер. Другі протипоказання мають тимчасовий характер.
  • Застереження (вакцинація з обережністю) – ситуація, коли остаточне рішення щодо щеплення ухвалюється лікарем з урахуванням переваг над ризиками від щеплення.

Тимчасовими протипоказаннями є:

  • Гострі захворювання із підвищенням температури понад 38 градусів. Вакцинація може проводитися після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби. Довідка видається на строк до 2 тижнів від початку захворювання.
  • Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинацію можна проводити через 90 днів після закінчення курсу терапії.
  • Введення вакцин проти інших інфекційних захворювань.
  • Проба з туберкуліном або аналіз крові туберкульозом (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA її слід провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19.
  • COVID-19 в анамнезі. Вакцинація може бути відстрочена на 3 місяці з часу перебігу COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2.

Вакцинація з обережністю або особливі стани:

  • Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 з онкопатологією є пріоритетною.
  • Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом “Ритуксимаб”, повинні відкласти вакцинацію не менш ніж на 4 тижні після останньої дози.
  • Особи з імунодефіцитом. Враховуючи, що вакцина не є “живою”, а особи з імунодефіцитом мають більш високий ризик тяжкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути щеплені.

Також є протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад CoronaVac від Sinovac Biotech, протипоказаний вагітним. У МОЗ наголосили, що перевірка кількості антитіл або інших лабораторних досліджень перед вакцинацією від COVID-19 не потрібна.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини