Перехід на зимовий час: як мінімізувати стрес і не заплутатися з переведенням годинників

675

В ніч з 30 на 31 жовтня в Україні традиційно переведуть годинники на зимовий час. О 04:00 cтрілки необхідно буде перевести на годину назад. У багатьох людей ця щорічна подія стає причиною нездужання, втоми і порушень сну.

Як мінімізувати стрес для організму, швидше пристосуватися до зимового часу і не загубитися в часових поясах – розповідає OBOZREVATEL.

Як підготуватися до переведення годинників і уникнути стресу

Після переходу на зимовий час у людей часто виникає депресія, занепад сил, порушення сну і зниження імунітету. Подібні проблеми із самопочуттям можуть тривати до двох тижнів після переведення стрілок годинника.

Щоб мінімізувати стрес для організму лікарі рекомендують наступне:

  • Заздалегідь скорегувати режим сну. Бажано зробити це приблизно за тиждень до переведення годинників. Необхідно засинати хоча б на 15 хвилин пізніше звичного.
  • Знизити фізичні навантаження за тиждень до і після переходу на зимовий час, що допоможе уникнути перевтоми.
  • Медики також радять в цей період є більше овочів і фруктів, а вживати більше води і трав’яного чаю. Від жирної їжі краще відмовитися.
  • Рекомендується припиняти використання гаджетів не менше, ніж за годину до сну.

Втома після переходу на зимовий час.

Як позбавитися втоми після переходу на зимовий час

Однією з найпоширеніших проблем пов’язаних з переведенням годинників є почуття втоми. Найчастіше вона виникає у людей, які страждають проблемами з кров’яним тиском і захворюваннями серця, але медики попереджають, що в період адаптації на неї можуть скаржитися і ті, хто не має проблем зі здоров’ям.

Медики дали кілька простих порад, які допоможуть зняти втому:

  • Запорукою гарного самопочуття є повноцінний сон. Дорослим у віці 18-60 років рекомендується спати не менше 7 годин на добу, дітям 6-12 років – 9-12 годин, а у віці 13-18 років – 8-10 годин. Перед тим, як йти до ліжка, краще уникати сильних емоційних потрясінь і не дивитися фільми жахів або бойовики, а також не заходити в соцмережі.
  • Також необхідно правильно організувати ваш режим харчування, який буде відповідати вашому віку і способу життя.
  • Будь-яка фізична активність – біг, плавання, катання на велосипеді, ковзанах або лижах – принесе заряд бадьорості і позитивних емоцій. Головне умови – фізичні заняття повинні бути регулярними.
  • Куріння і вживання спиртного виснажують організм, що тільки посилює втому і шкодить здоров’ю. Від шкідливих звичок краще відмовитися.
  • Раціонально розподіляйте навантаження. Постарайтеся гармонійно змінювати час роботи і відпочинку. Робіть активні паузи, а під час обідньої перерви бажано вийти на свіже повітря і погуляти 20-30 хвилин.
  • Лікарі підкреслюють, що не менш важливим є психологічний настрій. Негативні емоції і душевні переживання істотно впливають на здоров’я. За можливості уникайте сварок і конфліктів в спілкуванні, а також налаштуйте себе на позитив.
  • Улюблені хобі допоможуть відволіктися і навіть на якийсь час забути про втому, а також зарядять позитивним настроєм.

Рекомендації медиків по зняттю втоми.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини