Вариться зупа помідорова на воді чи росолі, з мняском чи пісна. Як не любите чи боїтеся ляного тіста – можете зварити з рижом чи макараном. Але чи так чи інак – помідорова зупа це найліпше, що можна зварити з помідорів
Помідори розварюємо в невеликій кількості підсоленої води і перетираємо через сито, щоб відділити від шкірки. До помідорів можна додати болгарського перцю і цибулі і теж їх потім перетерти.
Не вірте тим, хто каже, що помідори можна замінити помідоровим соком чи пастою, або зняти шкірку і зблендерувати: я пробувала всіляко і найліпша зупка виходить тоді, коли їх власне розварити, потім перетерти через друшляк так, щоб в перетерту частину попав увесь смак, що захований під помідоровою шкірочкою.
Робимо засмажку на олії з цибульки і тертої моркви, додаємо її у воду чи росіл і доготовуємо до м’якості моркви.
В помідорове пюре додаємо квасну сметану, чайну ложечку муки і трошки цукру і добре розмішуємо. Додаємо до росолу. Коли закипить – зменшуємо інтенсивність кипіння і чайною ложечкою додаємо ляне тісто. Коли тісто сплине – вимикаємо вогонь і накриваємо покришкою.
Ляне тісто готується з яйця, 1-2 ложок молока, муки і дрібки солі. Розтерти разом до консистенції дуже густої сметани.
Помідорова зупа без цукру – гроші на вітер. Обов’язково додайте – без нього смак зовсім не той, бо цукор (із сіллю і кваснотою вкупі) розкриває помідоровий смак, як ніщо інче.
P.S. Якщо мені дуже ліньки розварювати помідори – то я просто тру їх на терці… але то вже не воно
Джерело: пані Стефа