“Знайдений у крові Полякова метадон, найімовірніше, був вжитий ним самим”, – ексглава кримінальної розвідки

1356

Колишній керівник управління кримінальної розвідки МВС України Валерій Кур припустив, що речовину метадон, яку знайшли у крові померлого народного депутата Антона Полякова, ймовірно, він вживав самостійно. Крім того, можливо, нардеп використовував її як замісну терапію.

Так, у програмі “Між іншим”, Кур зазначив, що такий препарат має уповільнювальну дію, тому, ймовірність того, що його вводили Полякову таємно, тобто намагалися його в такий спосіб отруїти, дуже мала, передає Обозреватель.

На переконання ексначальника управління розвідки, у ситуації з нардепом “усе робилося свідомо”.

“Щоб його ввели якимось способом у їжу – це складно, це треба вводити ін’єкцією. Але характер цього наркотику такий, що він уповільнює. Якщо взяти, припустимо, інший вид наркотику, наприклад, коку, то він збуджує, а тут навпаки. Тому я думаю, усе робилося свідомо”, – зазначив він.

Крім того, Кур розповів, що нині такі таблетки дають у центрах як замісну терапію для тих, хто лікується від сильної наркотичної залежності. Однак видають їх суворо під наглядом спеціалістів.

“Таблетки сьогодні даються тільки як замісна терапія тими центрами, які залишилися ще з часів Ющенка. Можливо, це була його програма так би мовити лікування від сильної героїнової залежності. Це їхньою мовою називається “щоб зіскочити” – перейти на більш низький рівень синтетичних наркотиків, близьких за характером до героїну”, – сказав Кур.

Він наголосив, що нині правоохоронці передусім мають встановити, чи не проходив Поляков лікування в одному з таких центрів або чи не вирішив він “зіскочити” самостійно.