Змішування вакцин від коронавірусу: лікар пояснив нюанси

750

Взаємозаміна, або змішування вакцин проти коронавірусу, коли перша доза робиться однією вакциною, а друга – іншою, теоретично можлива за певних умов. Щоб українці могли скористатися цією функцією, потрібно не лише рішення МОЗ, а й технічні зміни в електронній системі охорони здоров’я Helsi.

Необхідно зважати й на тип обох вакцин. Про це розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров, – пише OBOZREVATEL .

“Ізраїль, Угорщина, Словенія, інші європейські країни продемонстрували, що можна вакцинуватися, наприклад, Pfizer або Moderna, або іншими вакцинами, які є мРНК-овими, щоб набути хорошого імунітету. Тому взаємозаміна можлива”, – зауважив медик.

Водночас він наголосив, що наразі в Україні така функція недоступна навіть із суто технічних причин. “Для того, щоб це стало можливим в Україні, нам необхідно змінити опціонал електронної системи охорони здоров’я Helsi”.

“В Україні доступні варіанти виконання щеплення тільки однотипною вакциною. Наразі лікар не зможе вам внести іншу вакцину, ніж ту, яка була введена вам уперше, і згенерувати вам сертифікат. Тому є суто технічне питання, яке треба терміново вирішити, щоб можна було зробити взаємозаміну вакцини”, – пояснив Петров.

До того ж він закликав українців не зважати на фейкові повідомлення про небезпеку тієї чи іншої вакцини та робити щеплення будь-яким доступним варіантом, оскільки всі вони захищають від тяжкого перебігу захворювання.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини