“За російські паспорти потрібно покарати!” – Естонія підтримала Україну

1095

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу планує запропонувати ввести додаткові санкції відносно Росії через видачу паспортів РФ жителям окупованих територій Донбасу і анексованого Криму, повідомляє Eesti Paevaleht.

Рейнсалу планує зробити цю пропозицію на зустрічі глав МЗС країн ЄС у понеділок, 13 травня.

“Росія – ядерна країна, яка в останнє десятиліття двічі використала силу по відношенню до країн-сусідів. Інтересам Естонії відповідає підтримка суверенітету і територіальної цілісності країн, щоб подібні акти агресії отримували релевантні трактування”, – заявив Рейнсалу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України готує перелік посадових осіб РФ, причетних до організації процесу видачі російських паспортів в окупованому Донбасі і включеному Криму, для введення персональних санкцій.

Як повідомлялося раніше, 24 квітня Президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для жителів окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник Путіна Владислав Сурков назвав це рішення “справедливим і неминучим”, а “керівники” “ДНР” і “ЛНР” подякували йому.

25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу і внести їх до переліку одержувачів пенсійних виплат.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самопроголошених “ЛДНР” не отримувати російські паспорти і назвав крок Росії новим “паспортним” етапом окупації Донбасу.

На заклик України Рада Безпеки ООН зібралася 25 квітня на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не прийняли ніякого рішення.

29 квітня в місті Новошахтинськ Ростовської області відкрився Центр видачі російських паспортів жителям окупованій території Луганської області.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини