За порушення правил дорожнього руху каратимуть жорсткіше: президент підписав закон

601

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Верховна Рада ухвалила його ще 16 лютого 2021 року, йдеться на офіційному сайті президента України, – пише Газета.юа.

В документі йдеться про збільшення штрафів за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування авто без водійських прав.

Також посилили адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами, особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин. Збільшили відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Закон також поширюється й на поліцейських, яким відтепер дозволено записувати відео, з обов’язковим долученням його до протоколу. Також закон дозволяє поліцейському зупиняти авто для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини