З Києва до Канева по Дніпру будуть курсувати знамениті “Ракети”

1241

З Києва до Канева курсуватимуть знамениті швидкісні теплоходи “Ракета”, які робитимуть кілька зупинок. Дібратися до міста, де похований Тарас Шевченко можна буде за дві години.

Про це у програмі “Неофіційна розмова” на телеканалі “Дом” повідомила керівниця Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів, – пише Оbozrevatel.

Мета таких маршрутів, насамперед – туристична.

“Підсумкова ідея: щоб ці кораблі частіше ходили, і були б такі маршрути, коли люди, припустимо, виходять у Переяславі, у них кілька годин екскурсія музеями, потім їдуть до Канева там теж екскурсії”, – пояснила посадовиця.

Попередньо шлях на “Ракеті” від Києва до Канева становитиме близько двох годин.

“Це розрахункова швидкість. Але потрібно провести тестування, скільки часу займе конкретно. Бо такі тестування не проводилися кілька років. Водночас може, десь річка обміліла. Тобто все це потрібно вивчати. Є прогулянкові теплоходи, які сьогодні ходять Києвом. Ось вони Канева будуть діставатися близько 5 годин. А це дуже довго, адже на машині можна доїхати за 3 години”, – зазначила Мар’яна Олеськів

Зараз фахівці вивчають логістику щодо Дніпра. У Держагентстві розвитку туризму України ведуть перемовини з власниками таких плавзасобів, а також із потенційними інвесторами з країн Західної Європи, щоб такі маршрути Дніпром почали знову ходити.

Нагадаємо, “Ракета” – серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні в 1970-х ходило понад 150 “Ракет”. Але після 1990-х цей вид транспорту став економічно невигідним. І більшість з них продали за кордон.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини