Виїзд студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану більше неможливий, – ДПСУ

336

В Україні продовжується дія воєнного стану, а разом із нею – обмеження, які стосуються виїзду за кордон. Прикордонники назвали остаточне рішення щодо українських студентів іноземних вишів.

Під час дії воєнного стану в Україні, українські чоловіки-студенти, котрі здобувають освіту в іноземних вишах, не матимуть можливості покидати країну. На цьому наголосив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі 24 каналу.

Скасували виїзд через підробку документів

Він зазначив, що військове керівництво країни відповідний дозвіл скасувало ще 14 вересня. Обмеження ввели через масову підробку документів, якими намагалися скористатися студенти-чоловіки.

Демченко зауважив, що раніше вище військове керівництво надавало дозвіл на перетин кордону таким студентам. Мовиться лише про тих, хто навчався до 24 лютого. Тобто, у них була можливість продовжити здобувати вищу освіту.

Прикордонники дотримувалися рекомендації, однак, упродовж останнього часу фіксується значний зріст спроб використання підробних документів по так званому “студентському каналу”, – наголосив Демченко.

Статистика підроблених документів вражає

За словами речника ДПСУ, упродовж липня – серпня виявили 600 людей. Усі вони використовували підроблені документи, в яких йдеться про буцімто їхнє навчання у вишах за кордоном. Саме це й стало причиною ухвалення рішення про скасування можливості покидати країну відповідній категорії чоловіків.

На запитання, яке стосується можливості виїзду студентів, котрі вступили до іноземних вишів цьогоріч, Демченко відповів ствердно: у них теж немає права на виїзд. У своїй відповіді він опирався на Постанову Уряду від 27 січня 1995 року. У ній не вказано, що студенти-чоловіки, котрі навчаються у вишах за кордоном, потрапляють до переліку винятків. Тож їм і так не можна було покидати територію держави під час воєнного стану.

Натомість усе може змінитися, коли ця постанова №57 зазнає певних коректив. Якщо до неї внесуть правки, згідно з якими ця категорія чоловіків матиме право перетинати кордон, то прикордонники їх враховуватимуть.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини