Вся Україна перейде до червоної зони – назвали умови

5581

Епідеміологічна мапа України стане повністю червоною, якщо приріст інфікованих Covid-19 становитиме 11-15 тис. випадків за добу, а завантаженість ліжок буде 85%.

Про це під час доповіді у Верховній Раді заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомили “Факти ICTV”.

МОЗ запустить протокол медичного сортування хворих

За планом навантаження на систему охорони здоров’я, розробленим МОЗ, передбачені 4 рівні епідеміологічної небезпеки:

– перший рівень – збільшення кількості хворих Covid-19 до 5-7 тис. на добу;
– другий рівень – завантаженість лікарень близько 70%, інфікованих – 8-10 тис. на добу;
– третій рівень – завантаженість ліжок – не менше 85%, інфікованих – 11-15 тис. на добу;
– четвертий рівень – близько 20 тис. інфікованих на добу.

“Навантаження першого рівня система охорони здоров’я може витримувати. На 2-му рівні ми можемо опинитись найближчим часом. У цьому випадку збільшимо кількість ліжок до 52 тис., почнемо реалізацію заходів, спрямованих на відкриття тимчасових госпіталів поза медустановами”, – розповів Степанов.

На другому рівні також збільшать кількість медпрацівників у всіх медустановах для пацієнтів з Covid-19 – залучатимуть персонал інших відділень та укладатимуть з ними контракти. Посилиться контроль за виконанням обмежувальних заходів у всіх адміністративно-територіальних одиницях.

За умови третього рівня забезпечать додаткове введення жорстких карантинних заходів з використанням повного переліку обмежень червоної зони. Розпочнуть мобілізацію всіх медичних працівників. Організують роботу відомчих установ та забезпечать роботу польових госпіталів.

За умови четвертого рівня ресурси системи охорони здоров’я будуть вичерпані. Активізують протоколи медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги.