Війна в Україні може піти за трьома сценаріями: аналітики заявили про провал планів Кремля

564

Війна між Україною і Росією може піти за одним з трьох сценаріїв: анексія Москвою вже окупованих територій з подальшим ядерним стримування їхньої деокупації, продовження поточного наступу наявними у росіян силами, або мобілізацією Росією додаткових сил з переведенням війни у затяжну фазу. Всі ці варіанти є провальними з точки зору попередньо заявлених Кремлем цілей.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, або ISW). На думку аналітиків Інституту, президент Росії Володимир Путін розривається між двома бажаннями: чим швидше анексувати вже захоплені території – і відкласти анексію, щоб захопити якомога більше територій, – пише Оbozrevatel.

Аналітики ISW прогнозують, що якщо російські військові продовжуватимуть вести наступальну операцію наявними ресурсами без підкріплення, то у кінцевому підсумку зазнають краху в найближчі місяці. При цьому мобілізація також не виключає військового колапсу.

Разом з тим в Інституті вивчення війни застерігають, що багато ризиків, викладених у цій оцінці, залежать від визнання Росією своєї військової слабкості. А те, що Росія вирішила напасти на Україну, незважаючи на погану підготовку своєї армії, свідчить про те, що у Москві можуть не усвідомлювати реального стану власних військових можливостей.

“Захід не повинен покладатися на чіткі російські оцінки власних військових можливостей. Українські сили можуть витіснити російські війська з окупованих Донецька та Луганська або принаймні повернутися до долютневих кордонів “ДНР” та “ЛНР”, якщо російські війська не вирішать завершити наступ достроково. Якщо російські війська зроблять свідомий вибір припинити свій наступ до того, як українські війська змусять їх це зробити, це рішення буде вагомим індикатором неминучої анексії. Якщо ж російські війська не визнають, що їхня кампанія на Донбасі досягла кульмінації, то вони можуть опинитися на шляху до повного колапсу”, – йдеться у статті ISW.

При цьому зазначається, що у Путіна непростий вибір. З одного боку він може анексувати вже захоплені неповні території Донецької і Луганської областей, але тоді йому доведеться пояснювати своїм виборцям, чому заявлених на всю країну цілей не було досягнуто. А захопити всю територію Донецької і Луганської областей військовим шляхом російська армія просто нездатна.

З іншого боку, в ISW не виключають, що Кремль може знехтувати думкою російського народу щодо наслідків війни і просто заявити про перемогу, навіть якщо вона суперечитиме попереднім наративам Кремля.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини