Віднайдено документи, які підтверджують, що у XVІІ столітті в нас була суверенна Українська держава

30054

20 жовтня 1672 року між Османською імперією та Річчю Посполитою у місті Бучач на Тернопільщині було укладено мирний договір, згідно з пунктом 4-м якого наша держава називалася “Українська держава” (Ukrainskie Panstwo).

Про це свідчить віднайдений у польських архівах перекладений польською мовою з турецького оригіналу Бучацький договір, передає Depo.ua із посиланням на допис Тараса Чухліба у Facebook.

До теми: Київські князі розмовляли українською. Музейники це замовчують

“Історична сенсація! У 1672 році ми мали свою державу, яка так і називалася – “Українська держава”! У щойно віднайденому в польських архівах перекладі турецького оригіналу Бучацького договору на польську мову у пункті 4-му стверджується “Українську державу з давніми кордонами козакам віддати…”, – наголосив історик.

Суверенна Українська держава: Оригінал Бучацького договору 1672 року
Оригінал Бучацького договору 1672 року. фото: Тарас Чухліб / Бібліотека князів Чарторийських у Кракові

До теми: Ми — не брати: як учені довели відсутність “рідства” між українцями і росіянами

Чухліб нагадав, що “на боці турецької сторони взяли участь представники гетьмана Петра Дорошенка”.

“Стосовно українських земель Брацлавщини та Правобережної Київщини, де існував козацький устрій, вперше на міжнародно-правовому рівні вживався термін “Українська держава” (“Ukrainskie Panstwo”). Козацька старшина під час польсько-турецької комісії вимагала включити до Бучацького договору пункт щодо встановлення західного кордону Української держави по річках Горинь (прит. Прип’яті, бас. Дніпра) і Лабунь”, – додав автор.

Суверенна Українська держава: Мапа України 1648 року (північ внизу)
Якщо є мапи України 17 століття, значить мала бути і держава. Мапа 1648 року (північ внизу). фото: Наталія Колосай / Wiki

Зазначається, що оригінал Бучацького договору 1672 року (переклад з османської мови на польську) публікується вперше, а при передруку необхідно посилатися на Бібліотеку князів Чарторийських у Кракові та історика Тараса Чухліба.

До теми: Унікальна мапа України: актуальна і через 100 років

ІСТОРИЧНА СЕНСАЦІЯ! У 1672 РОЦІ МИ МАЛИ СВОЮ ДЕРЖАВУ, ЯКА ТАК І НАЗИВАЛАСЯ – "УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА"! У щойно віднайденому…

Gepostet von Тарас Чухліб am Sonntag, 15. September 2019

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини