Вакцини Pfizer і Moderna подорожчали в середньому на 20% для ЄС: названо причину

1013

Американські фармацевтичні компанії Pfizer і Moderna підвищили ціни на свої вакцини проти коронавірусу в останніх контрактах на поставки для країн Європейського Союзу. Препарати в середньому подорожчали майже на чверть.

Про це повідомило видання Financial Times. Зазначається, що зростання цін послідувало за тим, як ЄС зіткнувся з перебоями у поставках вже замовлених доз, а також проблемами довкола заяв про побічні ефекти від інших препаратів, – пише Оbozrevatel.

Відомо, що спочатку контракти були укладені на поставку препаратів для 2,1 млрд щеплень до 2023 року. Але угоди переглянули, коли дані випробувань третьої фази показали, що мРНК-вакцини Pfizer і Moderna мали більш високі показники ефективності, ніж дешевші “конкуренти”.

У підсумку закупівельна ціна препарату від Pfizer для європейських країн зросла майже на 26%, а Moderna – 13%.

Так, нова ціна за дозу Pfizer становить €19,50 проти € 15,5 раніше, Moderna – €21,5 (було €19 за дозу).

Видання, посилаючись на джерела, підкреслює, що обидві компанії отримали вигоду зі своєї “влади” на ринку вакцин проти COVID-19.

“І використали звичайну “фармацевтичну риторику”. Вакцини працюють, тому розробники збільшують їхню ціну”, – йдеться в статті.

Підкреслюється, що компанії мають намір отримати десятки мільярдів доларів доходу в 2021 році. Адже незважаючи на підвищення цін на препарати, їм вдається підписувати нові контракти на поставки країнам, які прагнуть забезпечити достатньою кількістю вакцин своє населення в умовах поширення дуже заразного варіанти коронавірусу Дельта.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини