Вакцинацію CoronaVac в Україні планують розпочати після 10 квітня

232

А у травні-червні в Україну прибудуть перші дози американської вакцини Pfizer.
Фото: Shutterstock

ФОТО: SHUTTERSTOCK

В Україні щеплення першою партією китайської вакцини CoronaVac, яку вже привезли в Україну, розпочнуть після 10 квітня. Про це на одному з каналів розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, – пише Твоє місто з посиланням на УНН.

Саме 10 квітня закінчиться лабораторний контроль вакцини і її відразу можна буде використовувати для щеплень.

«Вакцина, згідно з всіма нашим нормативно-правовим документом, повинна пройти лабораторний контроль. Він має певні терміни. 10 квітня закінчиться лабораторний контроль – і відразу ця вакцина почне використовуватися для щеплень», – каже Максим Степанов.

Як відомо, вакцина CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech – це традиційна інактивована вакцина на основі «вбитого» вірусу.

Водночас у травні-червні в Україну прибудуть перші дози американської вакцини Pfizer із 10 мільйонів запланованих на цей рік.

«У нас передбачено, що вся поставка, всіх 10 мільйонів відбудеться упродовж 2021 року. Перші партії ми отримаємо протягом декількох місяців, тобто ми розраховуємо, що в травні по цьому контракту ми повинні перші дози… Тобто травень-червень», – зазначив міністр.

Також, за його словами, в Україну ще повинні прийти 117 тисяч доз вакцин Pfizer по залишковій системі СOVAX.