У центрі культури Міністерства внутрішніх справ України (МВС) відбулася церемонія прощання з 58-річним заступником командира полку “Азов” з тилу, старшим лейтенантом Олександром Павлюком із позивним Чак. Про його передчасну смерть у “Азові” повідомили 6 червня.
Церемонія пройшла у вівторок, 8 червня, передає пресслужба відомства. На ній були присутні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його заступники Антон Геращенко, Сергій Яровий, голова Національної поліції України Ігор Клименко та його заступник Вадим Троян, передає Обозреватель.
Під час церемонії Аваков наголосив, що Чак був “блискучим організатором, дбайливим господарем, щирим патріотом. Завдяки йому азовці є одними з найбоєздатніших у Нацгвардії”. За словами міністра, Павлюк “був з нами у найтяжчі часи”.
“Дорогий друг, ми зібрались сьогодні тут, щоб провести тебе в інший світ. Я думаю, тобі там буде добре. Ця людина була з нами у найтяжчі часи. Вимогливий, строгий, але водночас Олександр Павлюк міг достукатись до будь-кого. Я не знаю, як “Азов” тепер зможе замінити Чака, але це треба зробити, щоб продовжити його справу. Слава герою і слава Україні”, – сказав Арсен Аваков.
Вадим Троян зі свого боку наголосив, що Чак був справжнім другом, і він завжди чутиме його голос.
“Чаку, брате, я твій голос буду чути завжди. Ти єдиний, кого я можу назвати частиною своєї душі. Пам’ятаємо тебе завжди. Слава нації, слава герою”, – підкреслив Троян.
Командир батальйону “Азов” Денис Прокопенко нагадав, що на війні дуже багато трималося лише на особистості Чака – він умів будувати комунікацію, розставляти пріоритети, займався волонтерством, ухвалював рішення щодо харчування, забезпечення, обладнання полігонів, баз, озброєння.
“Він був успішним підприємцем до війни, але присвятив себе військовій службі”, – сказав Прокопенко.
У гарнізоні полку “Азов” в Урзуфі на Донеччині з Павлюком попрощалися напередодні – 8 червня.
Олександр Павлюк народився у Рокитному на Рівненщині, у 2014 році прийшов добровольцем на фронт. Як зазначили у МВС, завдяки його роботі “Азов” став одним з найбільш боєздатних підрозділів Національної гвардії України.
“Саме Чак з нуля організував тилове забезпечення Добровольчого батальйону “Азов” на фронті, а його унікальні організаційні здібності дозволили створити висококласну військову базу підрозділу спеціального призначення НГУ “Азов”. Сім років Чак опікувався тим, що дає бійцю сили бути ефективним у службі – забезпеченням життєдіяльності батальйону”, – сказано в повідомленні.
За гідну службу, мужність і професійні та ділові якості Чак нагороджений високими відзнаками, зокрема нагрудним знаком “За доблесну службу”, грамотою Верховної Ради України, нагрудним знаком “За відзнаку в службі”, вогнепальною зброєю та став кавалером ордену Данила Галицького.