В Україні можуть закрити школу кобзарів

1150
кобзарі

Єдиний в Україні коледж кобзарського мистецтва можуть закрити. Про це повідомили його випускники. Унікальний навчальний заклад цьогоріч не набрав студентів. На перший курс подали заяви лише три абітурієнти із 12 необхідних. Небайдужі українці влаштували флешмоб у соцмережах, щоб врятувати коледж. Чи є шанс, – дізнавалась Ольга Клюєва.

Керівництво коледжу в розпачі. Результат вступної компанії підтвердив найгірші прогнози. На перший курс не вдалося набрати і 20 відсотків учнів.

“Для вищої освіти перший курс з трьох чоловік не може бути відкритий. Звичайно болить, я пропрацювала ту 25 років. Це втрата, втрата для України, втрата розвитку народної пісні”, – говорить Світлана Колосовська, директор стрітівського коледжу кобзарського мистецтва.

Цей унікальний навчальний заклад заснували ще за радянських часів. У 1989 році силами патріотично налаштованої інтелігенції – поетів та письменників було відкрито Стрітівську школу кобзарів. Керівництво закладу вже планувало фестиваль на честь тридцятиріччя, утім результати вступної компанії зруйнували ці плани.

“Ми планували ще до цієї прикрої ситауції зробити якийсь потужний фестиваль, але ось так ми хотіли запросити бажаючих нам допомогти і сподіваємось на допомогу небайдужих людей”, – говорить Світлана Колосовська.

“Я був шокований, такого не має бути в нашій країні. Я знаю, як вона важко відкривалась до 90 років. Ми об’їздили стільки країн світу, а тут в нашому домі, у нас під боком, закривають кобзарський коледж бандуристів”, – говорить Ярослав Джусь, випускник коледжу, керівник проекту “Бандура-стайл”.

Ярослав Джусь – випускник коледжу. Це він разом з музикантами гурту “Шпилясті кобзарі” влаштував у соцмережаж флешмоб на підтрмку альмаматер. За добу відео набрало сотні тисяч переглядів.

“Із Австралії, Нью-Джерсі, з міст України писали, що хотіли би навчатись, дехто ще маленький, але хоче вступити в цю школу. Тому що після наших концертів люди надихаються і діти хочуть грати займатись на цих інструментах”, – говорить Ярослав Джусь.

Музиканти переконують – охочих навчатися грі на бандурі та кобзі більш ніж достатньо. Кажуть, що без роботи кобзарі не залишаться. Їх залюбки беруть у сучасні рок та фолк гурти, які гастролюють по всьому світу. Втім, відсутність реклами і популяризації традиційного українського мистецтва може знищити унікальний заклад.

“Через те що недостатньо було реклами тому и не знали, а діти хочуть вчитись. Просто не знали про існування закладу як такого”.

В Міносвіти вважають, що врятувати коледж кобзарів може відкриття додаткових факультетів – наприклад народних ремесел. Чиновники заспокоїли – наразі питання про закриття коледжу не стоїть.

Джерело: Подробности

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини