“Ніхто нам не допоможе”: найважливіші тези виступу Порошенка щодо агресії РФ

1678
порошенко

Україні ніхто вже не допоможе в боротьбі з агресією Російської Федерації, оскільки фактично зруйнована система безпеки світу, яка базувалася на рішенні Ради безпеки ООН.

Таку заяву зробив президент України Петро Порошенко в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, зазначивши, що єдиним інструментом безпеки залишилося НАТО (щоб подивитися відео – доскрольте до кінця сторінки).

За його словами, захиститися від Росії можна тільки ефективними діями світу. Він також зазначив, що доручив дипломатам подати резолюцію до Генеральної асамблеї ООН щодо Криму, щоб зупинити будь-які спекуляції з приводу статусу півострова.

“Ніхто і ніколи нам не допоможе, якщо ми самі собі не допоможемо. Ніхто і ніколи не буде допомагати розколотій країні, роз’єднаній, підірваній зсередини. Саме в цьому полягає один із методів гібридної війни”, – наголосив він.

 

“Незаконною анексією Криму і агресією проти нашої країни на Сході була фактично зруйнована уся повоєнна система безпеки світу, яка базувалася на рішенні Ради безпеки ООН і об’єднаному рішенні постійних членів Ради безпеки. Що відбувається, коли агресором є сама країна-член Ради безпеки ООН, який може заветувати та заблокувати, як це було з рішенням, яке було запропоновано щодо незалежному трибуналу і розслідування збиття рейсу МН-17? Росія тоді заблокувала рішення, тим самим визнавши свою відповідальність за цей жахливий злочин”, – сказав президент.

За його словами, Радбез ООН в поточних умовах не забезпечує глобальної безпеки, тому останнім інструментом залишається НАТО. Порошенко зазначив, що для України членство в Альянсі має надзвичайно важливе значення.

“У нас було багато політиків, які виходили, агітували за те, що позаблоковий статус – єдине, що збереже безпеку нашої держави. Я хочу нагадати, що Путін напав на нас тоді, коли ми мали позаблоковий статус, закріплений у законодавстві. І де зараз ці політики? Чому вони не відповідають перед українським народом? Чому вони тоді блокували і обдурювали людей? Нам обов’язково треба провести реформи. До речі, реформи для членства в Європейському Союзі і НАТО абсолютно збігаються. НАТО – це військово-політична організація, де першим є питання свободи і демократії, захисту людей і стандартів життя людей, як і в ЄС”, – зазначив президент.

За його словами, результатами реформ є запровадження безвізового режиму з країнами ЄС, лібералізація валютного регулювання, поглиблена зона вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Це дозволило збільшити товарообіг до 43% торговельних партнерів України.

“Ми мали блискучий результат на саміті ЄС та НАТО. Нам не просто сказали, що двері відчинені. А сказали – ніхто не зупинить, ні в кого немає “червоної картки”. НАТО не збирається слухати і чути, і віддавати право Російській Федерації чи Путіну зупиняти український рух. Це право суверенної, незалежної держави України і українського народу”, – заявив Порошенко

“У нас питання НАТО буде підніматися для того, щоб стикати лобами і дискредитувати ідею про трансатлантичну інтеграцію. Я, як президент не збираюсь звертати уваги на політиків. Я збираюся звертати увагу на народ. Якби ми були членами НАТО, скажіть будь ласка, чи була б сьогодні агресія Росії проти України? Точно – ні. Тому ми будемо голосувати не “за” НАТО чи “проти”. А за мир, за безпеку і за європейськість України”, – сказав глава держави.

Президент висловив упевненість, що Росії не потрібен окупований Донбас.

“Росії точно не потрібен окупований Донбасс, Росії не потрібен ні Донецьк, ні Луганськ… Росії ці території потрібні, бо вони думають, що це якір, який буде тримати Україну, всю 45-мільйонну націю під зоною впливу російських інтересів, а точніше – у складі Російської імперії”, – заявив він.

Порошенко також додав, що Україна залишається одним із пріоритетів зовнішньої політики США, хоча президент Дональд Трамп і не згадав про неї на прес-конференції з Путіним.

Говорячи про те, що Путін на прес-конференції тричі згадував про Україну, президент сказав: “Якщо він так багато говорив, то йому воно свербить”.

Він також прокоментував підсумки зустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна в Гельсінкі. За словами президента, Росія не збирається виконувати рішення Стокгольмського арбітражного суду щодо виплати компенсації Україні за поставки газу.

“Україна виграла 4,6 млрд доларів у Росії. І Росія знову демонструє, що не збирається виконувати рішення Стокгольмського арбітражу”, – сказав президент України.

Порошенко зазначив, що Росія завжди хотіла пробити сухопутний коридор до Криму і взяти Маріуполь.

“У головах російських стратегів “русского міра” захоплення Маріуполя і пробиття дороги суходолом на Крим завжди залишалося пріоритетом. Розвідка це постійно підтверджувала”, – сказав він.

У свою чергу, міністр оборони Степан Полторак сказав, що США найближчим часом нададуть Україні допомогу у зміцненні обороноздатності на 100 млн доларів.

“Міністр оборони США після прийняття закону про національну безпеку, після аналізу, який вони провели з реформування ЗС, зазначив, що найближчим часом США нададуть допомогу Україні для зміцнення обороноздатності української армії, для поставки озброєння, техніки, оснащення на 100 млн доларів”, – зазначив Полторак.

Ми готові і будемо захищати нашу землю навіть якщо ми залишимося самі, без міжнародної підтримки. Для цього ми продовжуємо розбудовувати армію, і пріоритетом залишаються Збройні Сили України.Якщо ми спиратимемося на наші національні інтереси, на наш народ, на нашу армію – ми переможемо. Як Президент я не збираюся звертати увагу на політиків, які грають на популізмі, я звертатиму увагу на думку українців. А сьогодні більше половини українців підтримують вступ до НАТО. Впевнений, що народ примусить політиків робити те, що потрібно.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 16. Juli 2018

Фото: Прес – служба Президента України

Джерело: Обозрєватєль

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини