В Іспанії знайшли мертвим російського пілота, який перегнав в Україну вертоліт Мі-8 — ГУР

1725

В Іспанії знайшли мертвим російського пілота Максима Кузьмінова, який перегнав в Україну вертоліт Мі-8 під час операції «Синиця» української розвідки.

Про це hromadske повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

«Підтверджуємо факт смерті», — заявив представник розвідки у відповідь на чутки про смерть Кузьмінова, які поширювали з посиланням на іспанські ЗМІ. Жодних інших деталей Юсов не навів.

За даними джерел «Української правди» в розвідці, російського пілота знайшли застреленим, а неподалік виявили згорілу автівку, на якій, імовірно, тікали вбивці.

Раніше сьогодні, 19 лютого, російські пропагандистські та деякі українські медіа поширювали інформацію про загибель російського військового. Зокрема, медіа посилалися на матеріал Il-corrispondente під заголовком «Зрадники довго не живуть», а також публікацію від видання Іnformacion.

У цих та інших джерелах загиблого називали українцем, якому було 33 роки. Утім, Кузьмінову під час операції з перегону гелікоптера було 28 років.

Про операцію

У кінці серпня 2023 року російський гелікоптер Мі-8 з екіпажем приземлився на один з аеродромів України. Там пілот здався в полон українським військовим. Джерела «Української правди» у спецслужбах стверджують, що Мі-8 приземлився в Харківській області.

Як стверджує УП, разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу, які не знали, куди насправді летить гелікоптер. Їх знищили, а сам пілот із сімʼєю перебуває в Україні (сімʼю вивезли з рф завчасно).

За даними джерел «Цензор.НЕТ», гелікоптер залишився повністю цілим і поповнить склад українського авіафлоту після того, як його обладнання детально вивчать.

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що така операція, яку провело його відомство, є «першою вдалою за всю історію України».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини